Опрацьовували питання соціального обслуговування громадян похилого віку
19 вересня 2019 року на базі Новоград-Волинського центру соціального обслуговування відбулася нарада на тему: «Соціальне обслуговування громадян похилого віку в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та об’єднаних територіальних громадах», за участю депутатів міської ради, голів об’єднаних територіальних громад та керівників територіальних центрів.
На початку наради присутніх привітала депутат міської ради, т.в.о. директора департаменту праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської міської ради Олена Пономаренко, яка побажала всім отримані знання втілити в роботу своїх ОТГ та територіальних центрів.
Заступник директора департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністрації Василь Павлюк зазначив, що з 01.01.2020 року набуває чинності новий Закон України “Про соціальні послуги”. Надання соціальних послуг для одиноких непрацездатних громадян, осіб з інвалідністю та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та оцінка потреб в соціальних послугах в об’єднаних територіальних громадах набуває нового витку розвитку. Обговорив важливість запровадження нових соціальних послуг: Університет третього віку, соціальне таксі, денний догляд, соціальна профілактика та інші. Також запрошені проглянули інформаційні ролики.
Крім того, Василь Павлюк передав подяки від імені фонду Lumos міському голові Віктору Весельському та директору департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Лілії Хрущ.
Директор Новоград-Волинського територіального центру соціального обслуговування Ольга Гудзь ділилася з колегами досвідом роботи і новими підходами щодо надання соціальних послуг та наголосила, що працівниками центру наразі надаються послуги 1583 одиноким непрацездатним громадянам та особам з інвалідністю Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади. В установі працює 71 працівник та функціонує три відділення: соціальної допомоги вдома; денного перебування; організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.
Також при центрі створений Університет третього віку, в якому діють факультети «Інформаційних технологій», «Здоров’я», «Основи медичних знань», надаються послуги профілактичного масажу та лікувальної фізкультури, діють гуртки за інтересами, проводяться заняття з працетерапії, функціонує пункт прокату технічних засобів реабілітації, діє фольклорний ансамбль ” Осінь”. У жовтні цього року планується відкриття факультету “Іноземних мов”, де буде вивчатися англійська та польська мови.
Заступник начальника Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї , дітей та молоді Лариса Теребей у своєму виступі звернула увагу присутніх на тих викликах і проблемах, які можуть виникати у зв’язку з відсутністю кваліфікованих фахівців з соціальної роботи в ОТГ щодо проведення оцінки потреб в соціальних послугах.
Заступник начальника відділу соціально-трудових відносин зайнятості населення та політики оплати праці департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністрації Андрій Пантус особливу увагу приділив легалізації робочих місць, що значно збільшує надходження до бюджету ОТГ та покращує якість та кількість наданих соціальних послуг потребуючим.
За підсумками наради присутні погодилися продовжувати інформаційно – роз’яснювальну роботу з найбільш актуальних питань сьогодення, соціального захисту населення.
Для урізноманітнення було представлено виступи підопічних, а саме, людей похилого віку, які об’єдналися в фольклорний ансамбль “Осінь” та Олени Котюк з декламуванням вірша “Про Україну”.