У Новограді-Волинському відбувся форум «Децентралізація, стан та перспективи об’єднання громад»

26 Серпня 2016, 3:35

26 серпня 2016 року у великій залі Будинку рад відбувся  форум  «Децентралізація, стан та перспективи об’єднання громад». З вступним словом до присутніх звернулися модератор заходу – голова Новоград-Волинської районної ради Рудницький Дмитро Вікторович,  перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Негода В’ячеслав Андронович, заступник голови обласної державної адміністрації Гундич Ігор Петрович, староста повіту Пясечинського пан Войцех Єжи Олдаковскі, голова Новоград-Волинської районної державної адміністрації Михнюк Володимир Володимирович,  Новоград-Волинський міський голова Весельський Віктор Леонідович. Під час свого виступу міський голова Віктор Леонідович привітав учасників та гостей форуму в м.Новоград-Волинський – Батьківщині Лесі Українки, подякував організаторам форуму  та зазначив: „З перших днів роботи Уряд України заявив про децентралізацію влади, а також про передачу більшості повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад, розмежування повноважень як між різними органами місцевого самоврядування, так і органами виконавчої  влади та органами місцевого самоврядування. Хочу наголосити, що  децентралізація влади – це не просто передача влади на місця, не просто перерозподіл бюджету – з центру до громади, це перш за все, має бути нова якість самої влади, яка має  стати доступнішою та  прозорішою. Це означає:

По перше – кожна копійка місцевого бюджету має витрачатися тільки на суспільні потреби і під пильним оком громади;

По друге – закупівлі за кошти місцевого бюджету у місті відбуваються прозоро, усі документи  у вільному доступі он-лайн;

По третє – громада вирішує, які пріоритети вона має сьогодні, на 2016 рік, і що ми будемо робити протягом наступних 5 років;

Четверте – влада міста стимулює розвиток підприємництва і створення робочих місць, а громада стає активним учасником цих процесів;

П’яте – міський голова пропонує, а громада обговорює розвиток закладів соціальної інфраструктури, тобто дитячі дошкільні навчальні заклади та школи, медичні заклади та заклади культури, розвиток фізичної культури та спорту,  тощо;

Шосте – адміністративні послуги маємо максимально спростити та наблизити до простих людей. З цією  метою Центр надання адміністративних послуг у місті Новоград-Волинський плануємо перевести в інше приміщення, яке за своїми стандартами буде відповідати аналогічно створеному у місті Вінниця та Рівне;

Сьоме – місцева влада має звітувати перед громадою про всі свої прийняті  рішення, що ми розпочали робити.

І останнє – громаді потрібно надавати право порушувати перед міським головою можливість відкликати неефективних керівників місцевої та виконавчої влади, а депутати та міський голова можуть бути відкликані з посад за народної ініціативи, в порядку, визначальному Законом України „Про статус депутатів місцевих рад“.

Головна мета децентралізації є створення сильних самоврядних громад, які мають стати базовим елементом солідарного суспільства. Хотілося б прискорення цих процесів. На мою думку створення об’єднаних громад повинно відбуватись на добровільно-примусових засадах. А коли ж будуть створюватися повіти? А час спливає…

Події на Сході нашої держави не могли не вплинути на погіршення економічної і політичної ситуації. Місто Новоград – Волинський відчуло це особливо гостро, так як  на території міста дислокується потужний військовий гарнізон, в складі 30 ОМБР та інших військових бойових частин.

Маємо велику кількість загиблих і поранених військовослужбовців. Існує гостра потреба в психологічній та медичній реабілітації. На території  нашого міста існує госпітальне містечко, яке на жаль законсервоване . Ми не одноразово зверталися до керівництва Міністерства Оборони України з проханням відновити роботу військового шпиталю з елементами реабілітаційної допомоги. А сьогодні тисячі кадрових військових та демобілізованих, які потребують допомоги, мають мати від нас підтримку.     

Поряд з тим під час проведення п’ятої сесії VІІ скликання  Житомирської обласної ради було прийнято рішення від 21.07.2016  № 296 «Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Житомирської області» де у додатку №1 відмічено, що Новоград-Волинська міська громада не входить до  перспективного плану формування територій громад Житомирської області.

Відповідно до Постанови Bepxoвної Ради України від 17 червня 2014 року  № 1503-VII за підписом Голови Верховної Ради України Олександра Турчинова „Про змiну i встановлення меж міста Новоград-Волинський i Новоград-Волинського району Житомирськоi областi“  територію міста збільшено на 609.54 гектарів.“ Також завершуючи свій виступ, очільник міста наголосив: „… сьогодні ми усі відповідальні за успіх цієї реформи. Зрештою, ми у місті Новограді-Волинському готові і на створення Новоград-Волинського повіту за участі 3-4 сусідніх з містом районів. До речі – у Законі 2015 року „Про вибори до місцевих органів“ передбачено створення повітів та обрання старост. Ми готові – черга за державою.“

У другій частині форуму перед учасниками виступив директор Інституту розвитку територій, консультант голови Верховної Ради УкраїниГанущак Юрій Іванович, який доповів про головні напрямки та перспективи добровільного об’єднання територіальних громад та про концепцію реформи у сфері освіти та медицини; експерт з місцевих фінансів та бюджетів центру сприяння сталому територіальному розвитку Української асоціації районних та обласних рад Казюк Яніна Мирославівна детально зупинилась на бюджетній децентралізації; староста повіту Пясечинського пан Войцех Єжи Олдаковскі поділився з Європейським  досвідом в процесі децентралізації.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія