Навчання працівників виконавчих органів міської ради на тему «Дотримання вимог пожежної безпеки»
Пожежна безпека повинна забезпечуватися шляхом проведення організаційних заходів та технічних засобів, спрямованих на запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для успішного гасіння пожеж.
Задля виконання цих завдань 25 вересня 2019 року у великій залі Будинку рад начальник відділу з питань цивільного захисту міської ради Анна Висоцька провела навчання для працівників виконавчих органів міської ради, керівників та відповідальних осіб підприємств і установ комунальної власності та керівників ОСББ.
Присутнім під час навчань у вигляді презентації було доведено вимоги щодо забезпечення пожежної безпеки відповідно до Кодексу цивільного захисту України та правил пожежної безпеки в Україні, а також поінформовано про відповідальність посадових осіб за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки.
Головним інспектором Новоград-Волинського міськрайонного відділу управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області Євгеном Бортніком надано інформацію щодо стану пожежної безпеки в місті. Євген Олександрович відмітив, що зросла кількість пожеж порівняно з минулим роком. Так, станом на 24 вересня в місті сталося 111 пожеж, що на 49 пожеж більше, ніж у минулому році. Тому посадовим особам наголошено на необхідності посилення заходів пожежної безпеки. Також Євген Бортніков нагадав присутнім про правила користування первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками.
Тим часом, завідувач комунальної установи „Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф“ Житомирської обласної ради Богдан Мартиневич поінформував про послідовність дій при наданні домедичної допомоги постраждалим з опіками не медичними працівниками, а саме:
1) переконатися у відсутності небезпеки;
2) провести огляд постраждалого, визначити наявність свідомості, дихання;
3) викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги;
4) якщо у постраждалого відсутнє дихання, розпочати проведення серцево-легеневої реанімації;
5) якщо у постраждалого опіки першого і/або другого ступеня:
а) охолодити місце опіку прохолодною водою;
б) після охолодження накрити пошкоджену ділянку чистою вологою серветкою;
в) не слід спеціально проколювати пухирі; якщо пухирі розірвались, накласти чисту, стерильну пов’язку;
6) якщо у постраждалого опіки третього і/або четвертого ступеня:
а) накрити місце опіку чистою, стерильною серветкою;
б) за наявності ознак шоку надати постраждалому протишокове положення;
7) не використовувати при опіках мазі, гелі та інші засоби до прибуття бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги;
8) при опіках, викликаних хімічними речовинами, місце враження постійно промивати чистою водою кімнатної температури до прибуття бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги;
9) забезпечити постійний нагляд за постраждалим до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги;
10) при погіршенні стану постраждалого до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги повторно зателефонувати диспетчеру екстреної медичної допомоги.