Нарада з питань організації харчування учнів у 2018 році

13 Листопада 2017, 0:46

13 листопада 2017 року, під головуванням заступника міського голови Оксани Гвозденко, відбулася нарада з питань організації харчування учнів у 2018 році. У зустрічі взяли участь секретар міської ради Олена Пономаренко, заступник міського голови – начальник фінансового управління міської ради Ірина Ящук, депутати міської ради, керівники закладів освіти.

Спершу, присутні погодилися, що задля урізноманітнення харчування школярів, необхідно створити пілотний проект по залученню приватних підприємців до організації харчування учнів. Зокрема керівництво шкіл в НВК «Гімназія ім. Лесі Українки – школа І ступеня», №8, №9 та №10 вже вирішило дозволити залучити на конкурсній основі приватних підприємців для харчування своїх учнів. Колегіум та школа №4 поки що відпрацьовують дане питання. Було наголошено, що при організації харчування вкрай важливим є забезпечення приватними підприємцями усіх необхідних умов (санітарних та технічних), які будуть детально прописані в договорі (в тому числі штрафні санкції в разі його порушення).  

Згідно розрахунків, щорічно на харчування дітей з міського бюджету виділяють близько 12 млн. грн., в наступному році ця сума може значно збільшитися. Якщо ж навчальні заклади перейдуть на харчування школярів приватними підприємцями, міський бюджет матиме економію близько 2 млн. грн. Однак, найголовніше – це дасть учню право вибору свого раціону згідно своїх вподобань.   

Тож, розглянувши комплексно дане питання, враховуючи усі ризики та досвід інших міст України, учасники наради вирішили запровадити пілотний проект з організації харчування школярів із залученням приватних підприємців. За результатами пілотного проекту в кінці навчального року буде прийнято рішення по впровадженню його у всіх школах міста.

Другим важливим питанням наради стало забезпечення безкоштовним харчуванням школярів 1-4 класів пільгових категорій. Варто нагадати, що за ініціативи міської влади, протягом двох останніх років учні 1-4 класів харчувалися  в школах безкоштовно. В свою чергу українське законодавство не вимагає забезпечення школярів молодших класів безкоштовним харчуванням. Тому, так як останнім часом значно збільшилися ціни на продукти харчування, то міський бюджет більше не в змозі забезпечувати безкоштовним харчуванням всіх учнів 1-4 класів. Однак, це не стосується дітей пільгових категорій, а саме: дітей-сиріт; дітей позбавлених батьківського піклування; дітей-інвалідів; дітей, батьки, яких мають статус учасника бойових дій в АТО; дітей переміщених осіб із зони проведення АТО (2 останні категорії – це місцеві пільги).

Безкоштовне харчування для учнів 1-4 класів відсутнє майже по всій Україні. Новоград-Волинський чи не єдине місто в Житомирській області, де досі діяло його забезпечення. Тому учасники наради погодилися, що в сучасних умовах є необхідність відмовитися від безкоштовного харчування учнів 1-4 класів, залишивши при цьому безкоштовне харчування для дітей пільгових категорій.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія