Розпочато процедуру подання проєктних пропозицій по бюджету участі

15 Червня 2021, 11:41

Розпочато процедуру подання проєктних пропозицій

по бюджету участі

У Новоград-Волинській громаді четвертий рік поспіль реалізовується бюджет участі.

Бюджет участі або громадський бюджет – дієвий механізм розвитку місцевої демократії, який надає можливість кожному жителю громади прийняти участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення власного проєкту. Реалізація цікавих ідей може стосуватись якісних змін в сферах комунального господарства, транспорту, інфраструктури, енергозбереження, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту тощо.

Починаючи з 2019 року, вже реалізовано 10 проєктів, які обрала громада на загальну суму 1 млн грн., а саме: облаштовано сучасний бібліотечний простір, дитячі та спортивні майданчики, освітлення Арки пам’яті Небесній сотні та загиблим в АТО, покращення перебування тварин у притулку для собак, облаштовано майданчик для збору ТПВ та скейт-парк.

Наразі розпочинається реалізація 4 проєктів, за які громада проголосувала у 2020 році, на суму 500 тис. грн (мешканці мали змогу обрати один великий проєкт вартістю 200 тис. грн. та три менші проєкти вартістю 100 тис. грн. кожен): реконструкція та благоустрій території міського пляжу «Центральний» для активного відпочинку та занять спортом на піщаному покритті; облаштування спортивно-ігрової зони «Street Game» (територія ЗОШ № 2); спортивно-оздоровчий комплекс «Сімейний» (район залізничного вокзалу); створення музейного військово-меморіального комплексу просто неба на базі фортифікаційних споруд періоду Другої світової війни (капонір).

Враховуючи, що дія попередньої програми підтримки бюджету участі завершилася у минулому році, ініційоване керівництвом громади рішення про продовження механізму громадського бюджету на 2021-2025 роки підтримано депутатським корпусом 03 червня 2021 року.

11 червня 2021 року відбулося установче засідання новоствореної робочої групи з питань організації та координації впровадження і реалізації бюджету участі, до складу якої увійшли представники виконавчих органів міської ради, які будуть задіяні в реалізації проектів, представники громадськості та депутати міської ради.

Основними її завданнями є попередній розгляд проектних пропозицій та прийняття рішення про відповідність проектної пропозиції вимогам Положення про бюджет участі, а також здійснення контролю за ходом реалізації проєктних пропозицій, що фінансуються за рахунок бюджету участі.

У процесі засідання головою робочої групи обрано заступника міського голови Ірину Гудзь, секретарем – головного спеціаліста відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності Ірину Потопальську.

У процесі обговорення Ірина Гудзь наголосила на важливості взаємодії місцевої влади з громадськістю, залучення її до прийняття рішень у громаді, а також подякувала ініціаторам впровадження бюджету участі у громаді та попередньому складу робочої групи. Представники депутатського корпусу секретар міської ради Оксана Гвозденко, голова та заступник голови комісії з питань бюджету, комунальної власності та економічного розвитку Андрій Сухих та Олег Годун також підтримали важливість продовження бюджету участі та активізації співпраці органів місцевого самоврядування з жителями громади.

Начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності міської ради Юрій Савич детально зупинився на процедурі подання проектних пропозицій, їх оцінці на відповідності Положенню про бюджет участі та процесі голосування.

В обговоренні питань порядку денного активну участь також прийняли і представники громадськості Олена Бадовська, Лариса Капчинська та Алла Володіна.

Подати свій проєкт на бюджеті участі може повнолітній громадянин України віком від 18 років, який проживає у межах громади. Така проектна пропозиція має відповідати наступним критеріям:

– один автор може подавати один проєкт;

– одна заявка – один об’єкт;

-заявка має бути підкріплена орієнтовним кошторисом та необхідними розрахунками;

-об’єкт має бути загального користування, а сам проєкт – актуальним для жителів громади;

-можливість реалізації протягом бюджетного року;

-дотримання норм чинного законодавства України.

У випадку, коли проектна пропозиція передбачає використання земельної ділянки, остання має належати до власності міської територіальної громади.

За рахунок коштів бюджету участі гранична сума фінансування не може перевищувати: для великого проєкту – 200 тис. грн., малого проєкту – 100 тис.грн.

Переможців визначають самі жителі громади шляхом голосування, яке відбуватиметься онлайн або особисто в пунктах для голосування (їх згодом визначить робоча група).

Прийом пропозицій до «Бюджету участі» (для реалізації у 2022 році) проводиться по 31 серпня 2021 року. Проекти подаються у каб. №11 Будинку рад (вул.Шевченка,16, м.Новоград-Волинський) секретареві робочої групи – головному спеціалісту відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності міської ради Ірині Потопальській.

Ознайомитись із детальною інформацією про бюджет участі, а також заповнити бланк пропозиції до проєкту можна на офіційному сайті міської ради у рубриці “Прозоре місто” – “Бюджет участі” – “Положення та програма” за посиланням: https://info.nvrada.gov.ua/…/byudzhet-uchasti…

З нетерпінням чекатимемо на Ваші проекти!

Долучайтесь до процесу розвитку та оновлення Новоград-Волинської громади!

#бюджет_участі_НВ

 

Чат-бот Гаряча лінія