МОЗ України розробило новий Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти

8 Лютого 2021, 17:24

01.01.2021 року набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 року № 2205, яким затверджено Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти. Регламент стосується закладів усіх типів і форм власності (крім спеціальних), а також приміщень структурних підрозділів інших юридичних осіб, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти.

Що змінилося?

У новому Санітарному регламенті змінено підходи до організації харчування. У школах дозволяється організовувати кейтеринг (доставка продуктів та організація харчування), який повинен відповідати всім принципам та вимогам безпечності харчових продуктів на базі системи НАССР. Також вимоги документа базуються на принципах здорового харчування, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Водночас у Санітарному регламенті визначено Перелік продуктів харчування, які забороняється продавати у шкільних буфетах та шкільних автоматах: кондитерські вироби, солодкі зернові продукти, що містять понад 10 г цукру на 100 г продукту, вироби з кремом, морозиво, м’ясні та рибні продукти промислового виробництва (ковбаси, сосиски, рибні консерви), непастеризоване молоко, непастеризовані соки, солодкі газовані та енергетичні напої, каву та кавові напої.

Також встановлені групи харчових продуктів, які повинні бути в щоденному шкільному раціоні учнів: злакові, овочі, фрукти та ягоди, молочні продукти. Для учнів раз на тиждень обов’язково має готуватися риба та повинно бути організовано щонайменше одноразове гаряче харчування.

Передбачено низку обмежень за вмістом солі, цукру та жиру з урахуванням сучасних тенденцій щодо здорового харчування та рекомендацій ВООЗ.

Врегульовано питання організації харчування дітей з особливими потребами: має бути організоване окреме харчування. Для цього батьки мають подати довідку від сімейного лікаря

Відповідно до нового документа, у всіх закладах освіти необхідно передбачити внутрішні санітарні вузли для педагогічних працівників, дівчаток та хлопчиків окремо з підведенням до умивальників холодної та гарячої проточної води з облаштуванням диспансерів з паперовими рушниками (електрорушниками) та рідкого мила.

За загальне дотримання вимог Санітарного регламенту відповідає засновник або засновники закладу освіти та його керівник. Щоденно контролює дотримання регламенту керівник та медичний працівник закладу освіти (якщо медичного працівника немає — ті, кого визначає своїм наказом керівник закладу освіти).

Контроль за виконанням нових санітарних правил покладено на Держпродспоживслужбу, але до контролю можуть долучатись і батьки.

Голова служби Владислава Магалецька наголошує: «Держпродспоживслужба приділятиме посилену увагу дотриманню цих та інших норм санітарного регламенту. Але ми — не всесильні і не всевидящі.

Тож про всі порушення інформувати на «гарячу лінію»: (044) 364-77-80.
Пам’ятаймо: немає нічого ціннішого за здоров’я наших дітей! І тут не має бути ніяких компромісів!»

Доступне, здорове та збалансоване харчування у школах має бути забезпечене для кожної дитини – як у великому місті, так і в маленькому селі. Неприпустимо, коли дехто продовжує економити на здоров’ї дітей та заплющувати очі на кричущі проблеми й порушення.

 

 

Чат-бот Гаряча лінія