Підписано меморандум про взаєморозуміння між Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та Новоград-Волинською міською радою
9 лютого міський голова Микола Боровець в режимі онлайн взяв участь у стартовій зустрічі проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні». На онлайн-зустрічі були присутні заступник міського голови Ірина Гудзь, начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив і інвестицій, підприємницької діяльності, економічного аналізу та планування міської ради Оксана Липська і головний спеціаліст цього ж відділу Ірина Потопальська.
Новоград-Волинська міська територіальна громада успішно пройшла відбір та разом із 32-а містами України стала партнером проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччина через Федеральне Міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації (SECO). Проєкт має потужну підтримку і на національному рівні в особі Міністерства розвитку громад та територій України.
Зі стартом впровадження проєкту учасників привітали старший координатор проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» Володимир Перегудов, перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський, заступниця директорки Швейцарського бюро співробітництва в Україні Пріска Депнерінг, директор Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» Рікардо Кюльхайм.
Проєкт має на меті поліпшення енергоефективності в Україні, впровадження енергетичного менеджменту у громадах-партнерах, включення енергоефективних заходів у процедури технічного обслуговування і догляду громадських споруд, зменшення використання енергетичних ресурсів та викидів парникових газів у атмосферу.
Очільники міст-партнерів у режимі онлайн підписали Меморандум про співпрацю. Діяльність проєкту розрахована до 2025 року. На основі кращого європейського та вітчизняного досвіду, під супроводом технічних експертів проєкту громадам надаватиметься підтримка у налагодженні дієвої системи енергетичного менеджменту, що дозволить ефективно здійснювати управління використанням енергетичних ресурсів, оптимізувати витрати з місцевих бюджетів на енергоносії, розробити перелік технічних заходів, які дозволять підвищити енергоефективність будівель, забезпечити сталий розвиток та покращити інвестиційну привабливість регіонів.
На початковому етапі (рівень А) громадам запропоновано провести інвентаризацію громадських будівель в розрізі споживання та витрат на енергетичні ресурси.
Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) залишається надійним партнером Новограда-Волинського в реалізації місцевих стратегій енергоефективності.