Відбулося засідання комісії з питань охорони праці та життєдіяльності міста

15 Березня 2019, 21:14

14 березня 2019 року відбулося засідання комісії з питань охорони праці та життєдіяльності міста під головуванням заступника міського голови, голови комісії Оксани Гвозденко та представників відповідних служб.

Про стан невиробничого травматизму в місті проінформував головний спеціаліст з охорони праці відділу з питань праці та соціально-трудових відносин департаменту праці та соціального захисту населення міської ради  Петро Кокунов.

Зокрема, Петро Леонідович зазначив, що відповідно до аналізу звітів травматизму за 3 останніх роки спостерігається тенденція щодо зменшення кількості випадків травмувань невиробничого характеру. Протягом звітного 2018 року зафіксовано 4 506 нещасних випадки травматизму, це на 106 випадків менше, ніж за аналогічний період 2017 року (4612). Найбільше травмованих осіб припадає на ІІ та ІІІ квартал (березень-серпень).  Що стосується травмувань по віковим категоріям, то травматизм серед дорослого населення зменшився на 232 випадки, порівняно з 2017 роком, але збільшився серед дітей віком до 14 років майже вдвічі порівняно з попереднім звітним роком. Всього від невиробничого травматизму постраждало 3 004 дорослих особи (що становить 67% від загальної кількості травмованих осіб) та 1 502 дитини – це близько 33% від загальної кількості травмованих осіб.

Впродовж 2018 року спостерігається збільшення кількості випадків травматизму отриманого внаслідок падіння, на 202 особи більше порівняно з 2017 роком (2125 випадків – у 2018р, 1923 випадків – у 2017р). Такий вид травматизму є одним із найбільших по кількості нещасних випадків, що фіксуються травматологічним відділенням серед населення міста і займає 47% від загальної кількості усіх травмованих осіб протягом року.

Нещасні випадки спричинені жаром та гарячими речовинами або предметами становить на 12 випадків більше порівняно з 2017 роком (84 проти 72).

Збільшилася кількість травмувань спричинених дією вогню, диму та полум’я на 6 випадків більше серед дорослого населення. Для порівняння у 2017 році таких випадків зафіксовано не було.

Нещасні випадки спричинені електричним струмом, випромінюванням, тиском також збільшилися на 3 (у 2017 році такого виду травмування також не було зафіксовано).

Дорожньо-транспортний травматизм у 2018 році також збільшився на 4 випадки і становив 48 травмованих осіб.

Збільшилися показники ушкоджень з невизначеними намірами на 12 випадків (28 проти 16), це на 6 травм більше, як серед дорослих так і серед дітей.

Протягом 2018 року травматизм внаслідок випадкової дії неживих механічних сил склав на 275 випадків менше, ніж у 2017 році (2215), і становить 1940 постраждалих осіб (це травми від механізмів, предметів, інструментів, побутової техніки, с/г машин, шуму, вібрації,  вибуху, ножа, зброї).

Показник травмування від живих механічних сил зменшився на 49 випадків, порівняно з попереднім звітним роком і становить 140 осіб (це укуси тварин, контакт з іншою особою).

Протягом 2018 року травмувань внаслідок нападів з метою вбиства чи нанесення ушкодження було зафіксовано 122 випадки, тобто на 15 менше, ніж у 2017 році (137). Даний вид травматизму зменшився серед дорослого населення (на 17 випадків менше), але збільшився серед дітей (на 2 випадки більше). За звітний 2018 рік не було зафіксовано ні смертельних випадків від травматизму невиробничого характеру, ні випадків пов’язаних з дією природних факторів.

Під час засідання комісії було наголошено, що для того щоб зменшити випадки травматизму невиробничого характеру серед населення міста та попередити причини нещасних випадків зі смертельними наслідками від зовнішніх причин у сферах, не пов’язаних з виробництвом щороку розпорядженням міського голови затверджується План першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру в місті, який складається відповідно до обласного Плану.  Відповідно, цього року теж такий План був складений і відправлений всім відповідальним за координацію та організаційне забезпечення для ознайомлення і внесення відповідних пропозицій. На даний час всі отримані пропозиції внесені до пунктів вищезазначеного Плану на 2019 рік.

Також члени комісії розглянули питання щодо нещасних випадків на виробництві, їх причини та шляхи запобігання. По даному питанню доповів страховий експерт з охорони праці Новоград-Волинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Житомирській області Віктор Оримович, який зазначив, що протягом минулого року на виробництві трапилося 6 нещасних випадків і  одне професійне захворювання. Експерт наголосив, що кожен кому необхідна будь-яка інформація, консультація з питань охорони праці на виробництві може звертатись до відділення фонду.

 

Чат-бот Гаряча лінія