Незаконне поводження зі зброєю карається законом
Однією з найважливіших умов забезпечення прав і свобод людини, недоторканості її житла і здоров’я, власності, інших суспільних інтересів є охорона громадської безпеки, яка створює атмосферу спокою серед населення, обстановку впевненості в ефективності захисту від ймовірних злочинів, у наявності для цього відповідних гарантій, відчуття безпеки, на яку можна покластися та яка заспокоює.
Громадська безпека у кримінальному кодексі України є самостійним об’єктом кримінально – правової охорони. Суспільна небезпечність злочинів проти громадської безпеки полягає в тому, що вони порушують безпечні умови життєдіяльності, створюють небезпеку настання тяжких наслідків або заподіюють такі наслідки.
Кримінальним кодексом України, а саме частиною 1 статті 263 передбачена відповідальність за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.
Вогнепальна зброя (крім гладкоствольної мисливської), бойові припаси, вибухові речовини, вибухові пристрої, холодна зброя (кинджали, фінські ножі, кастети) – усі ці предмети призначені для ураження живої цілі, знищення чи пошкодження навколишнього середовища.
Так, протягом 2020 року Новоград-Волинським ВП ГУНП в Житомирській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про 11 фактів незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.
Як приклад, 20 травня 2020 року поліцейські Новоград-Волинського ВП ГУНП в Житомирській області спільно з членами мисливського товариства під час перевірки дотримання встановлених обмежень у зв’язку з нерестом риби на водоймах та «режиму тиші» мисливцями, на території Пилиповецького лісництва виявили трьох місцевих жителів. Під час огляду їх автомобіля, крім іншого, в багажному відділенні виявили також мисливський карабін з п’ятьма набоями, документи на які були відсутні.
Відповідно, відомості за вказаним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.1 ст.263 КК України. Вказаний злочин є тяжким і санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 7 років.
Наразі, у вказаному кримінальному провадженні проводяться необхідні слідчі дії та експертизи.
Загалом, за процесуального керівництва Новоград-Волинської місцевої прокуратури у 2020 році, для розгляду до Новоград-Волинського міськрайонного суду скеровано 4 обвинувальні акти у злочинах проти громадської безпеки, з яких 1 з угодою про визнання винуватості.
Новоград-Волинська місцева прокуратура