В Україні стартує тиждень безпеки дорожнього руху (з 8 по 14 травня 2017 року)

5 Травня 2017, 8:27

Безпека дорожнього руху  –  одна з найактуальніших соціально-економічних проблем нашого часу. За результатами аналізу ВООЗ дорожньо-транспортний травматизм наразі є однією з найбільших проблем охорони здоровя. До 2030 року дорожньо-транспортних пригод (ДТП) може стати однією з основних причин смерті людей. В Україні смертність внаслідок ДТП є однією з найвищих у європейському регіоні, а рівень організації безпеки дорожнього руху залишається вкрай низьким. Минулого року на автомобільних шляхах нашої країни сталось 154556 ДТП, під час яких 3187 людей загинули та 32079 отримали травми.

Згідно статистики по Новоград-Волинському місту та району за 2016 рік скоєно 70 ДТП, травмовано – 69 чол.; загинуло – 22 чол.; кількість потерпілих в стані алкогольного сп’яніння складає – 50%. За І кв. поточного року скоєно 20 ДТП, травмовано – 24 чол.

Безпека дорожнього руху — величезний комплекс заходів, який у підсумку, забезпечує безпеку всіх учасників дорожнього руху. А ми з вами, всі без винятку маємо пряме відношення до категорії «учасник дорожнього руху», як водії транспортних засобів, так і пасажири транспортних засобів і, нарешті, як пішоходи. Законодавство трактує безпеку дорожнього руху як ступінь захищеності учасників від ДТП і їх наслідків. ДТП класифікується як подія, що виникла під час процесу руху по дорозі будь-якого транспортного засобу, або за його участю, під час якого сталася смерть чи травмування людей, пошкодження транспортних засобів.

Причини аварій на автошляхах з боку пішоходів в більшості здійснюються внаслідок: перехід проїжджої частини у місці, не призначеному для цього або на заборонний сигнал світлофора; перехід вулиці безпосередньо біля транспорту, що стоїть або наближається; перехід вулиці в місцях, де вона погано продивляється в обидва боки; раптовий вихід пішохода на проїжджу частину з-за транспорту, що стоїть; розваги на проїжджій частині або поблизу неї; неуважність під час переходу вулиці. Тож кращим засобом самозахисту від ДТП є виконання правил дорожнього руху. Досягти цього можна, завжди дотримуючись пішохідної дисципліни.

Причини аварій з боку водія поділяються на безпосередні, за яких виникають умови, що погіршують обробку інформації (наприклад, погане самопочуття, втома, алкогольне сп’яніння), і професійні, пов’язані з діяльністю водія (умовами, особистих якостей, досвіду тощо). Головними складовими безпеки дорожнього руху, що залежать від водія, є: безпечний інтервалдистанція, швидкість, технічна справність автомобіля, а також задовільний психологічний та фізіологічний стан здоров’я.

Тож, щоб вберегти життя та здоров’я, будьте вкрай обачливими – це стосується кожного!
 

Анатолій Степанович Благодир,

завідувач травматологічним відділенням міськрайТМО.

 

Чат-бот Гаряча лінія