Отримано відповідь від командування Медичних сил ЗСУ України на звернення міського голови щодо відновлення роботи військового госпіталю в місті Новограді-Волинському

25 Червня 2021, 11:14

Питання відновлення роботи військового госпіталю в місті Новограді-Волинському залишається у полі зору керівництва громади.

Нещодавно отримано відповідь від командування Медичних сил ЗСУ України на чергове звернення міського голови Миколи Боровця щодо необхідності відновлення роботи військового шпиталю.

У листі йдеться, «надання лікувально-діагностичних послуг у Новоград-Волинському гарнізоні вйськовослужбовцям та іншим категоріям громадян, яким законодавством надано право безоплатного користування закладами охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, здійснюється Національним військово-медичним клінічним центром ”Головний військовий клінічний госпіталь” (м. Київ) з підпорядкованим йому Житомирським військовим госпіталем, відповіно до адміністративно-територіальних зон відповідальності закладів охорони здоров’я Збройних Сил України за організацію медичного забезпечення. Також для надання реабілітаційного лікування функціонує п’ять санаторно-курортних закладів та два санаторних відділення, ліжкова потужність та профілізація яких на сьогодні дозволяє забезпечити проведення медичної та медико-психологічної реабілітації військовослужбовців.

У закладах охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України розгорнуто три профільні реабілітаційні відділення:

Військово-медичний клінічний центр Західного регіону (м. Львів) переважно з наслідками поранень черепа i хребта;

Військово-медичний клінічний лікувально-реабілітаційни центр (м.Ірпінь) – переважно з наслідками поранень опорно-рухового апарату, нервової системи, психологічної травми;

Старокостянтинівський         військовий госпіталь – переважно для військовослужбовців із психоневрологічною патологією.

Медичне забезпечення та реабілітація військовослужбовців Новоград-Волинського гарнізону здійснюється в повному обсязі.

Будівлі колишнього вйськового госпіталю в місті Новограді-Волинському, який було розформовано у 2013 році, потребують капітального ремонту, реконструкцій мереж теплопостачання, водопостачання, каналізації та будівництва модульної котельні на твердому паливі на загальну суму близько 52 000 000 гривень.

Заходи з питань охорони здоров’я вйськовослужбовців, ветеранів вйськової служби, ветеранів війни здійснюються за рахунок утримання закладів охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України в межах затверджених видатків на відповідний рік. На сьогодні діяльність цих закладів зосереджена на виконанні пріоритетних завдань операції Об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки i оборони, відсічі i стримування збройної агресії Pociйської Федерації території Донецької та Луганської областей, а також запобігання розповсюдженню серед особового складу Збройних Сил України COVID-19.

Орієнтовним планом утримання та розвитку Медичних сил Збройних Сил України на наступний piк та два наступні формування, відновлення та утримання військового госпіталю в місті Новограді-Волинському не передбачено.

У paзi звернення відповідного центрального органу виконавчої влади щодо створення на фондах колишнього військового госпіталю реабілітаційного центру, Командування Медичних сил Збройних Сил України готове розглянути питання щодо можливості передачі згаданих фондів».

 

Чат-бот Гаряча лінія