Мінекономрозвитку розглянуло звернення депутатів міської ради про перегляд ухвалених рішень щодо вартості газу і тарифів на теплопостачання

8 Серпня 2016, 3:29

У травні 2016 року Урядом України були прийняті рішення щодо підвищення ціни на природний газ та тарифів на теплопостачання. Під час пленарного засідання п’ятої сесії міської ради сьомого скликання депутатами міської ради було прийнято звернення про перегляд ухвалених рішень та за підписом міського голови В.Л. Весельського надіслано голові Верховної Ради України та Прем’єр-міністру України.

Зокрема, у зверненні зазначено: «Ухвалені Урядом тарифи для розрахунку на життєво необхідні людям комунальні послуги вже зараз викликають обурення у більшої частини населення держави. Немає сумніву у тому, що затверджені Урядомтарифи на споживання природного газуєекономічно необгрунтованими, а відтак – соціально несправедливими.

Запропонована система субсидій, яка покликана компенсувати споживачам більшу частину їх платежів за енергоносії та комунальні послуги, жодним чином не може стати варіантом вирішення проблеми неплатоспроможності майже половини населення України. Більше того, саме система субсидій стане додатковим гальмом у запровадженні та розвитку енергозбереження, а також стимулом для подальшого розвитку та поширення тіньової економіки у частині завдань із легалізації заробітних плат найманих працівників».

Тож, депутати наполягають на перегляді непомірних тарифів на енергоносії, їх публічному та всебічному обговорені.

У листі-відповіді, що надійшов на адресу міської ради від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, яке на виконання резолюцій Секретаріату Кабінету Міністрів України до листа Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Верховної Ряди України в межах компетенції опрацювало звернення депутатів міської ради зазначено наступне:

«01.10.2015 набув чинності Закон України “Про ринок природного газу” (далі – Закон) який визначає правові засади функціонування ринку природного газу України, заснованого на принципах вільної конкуренції, належного захисту прав споживачів та безпеки постачання природного газу, а також здатного до інтеграції з ринками природного газу держав – сторін Енергетичного Співтовариства.

Частиною першою і другою статті 11 Закону визначено, що з метою забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу на суб’єктів ринку природного газу у виключних випадках та на визначений строк можуть покладатися спеціальні обов’язки в обсязі та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України після консультацій із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. Такі обов’язки мають бути чітко визначеними, прозорими, недискримінаційними та заздалегідь не передбачати неможливість їх виконання.

Обсяг та умови виконання спеціальних обов’язків, покладених Кабінетом Міністрів України на суб’єктів ринку природного газу, мають бути необхідними та пропорційними меті задоволення правомірного загальносуспільного інтересу та такими, що створюють найменші перешкоди для розвитку ринку природного газу.

З урахуванням норм Закону, а також вимог Меморандуму про економічну та фінансову політику, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.02.2015 № 129, та Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої постановою Верховної Ради України від 14.04.2016 № 1099, Кабінет Міністрів України постановою від 27.04.2016 № 315 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2015 р. № 758” впорядкував ціни на природний газ для споживачів встановивши ціну природного газу – як товару – на рівні 100%паритету до ціни імпортованого природного газу.

З 01.05.2016 гранична роздрібна ціна на природний газ для побутових споживачів встановлена у розмірі 6,879 грн. за 1 куб. метр, яка утворюється з урахуванням оптової ціни природного газу, середньозважених тарифів на послуги з його транспортування та розподілу (установлені НКРЕКП), торгової націнки постачальника та податку на додану вартість.

Коригування цін на газ дозволить залучити значний інвестиційний ресурс у розвиток власного видобутку газу та забезпечить надходження до державного бюджету, що будуть спрямовані на виплату житлових субсидій, які залишаються головним механізмом соціального захисту населення під час оплати житлово- комунальних послуг та гарантують малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на їх оплату незалежно від зміни тарифів.

З більш ґрунтовною інформацією щодо ціноутворення на природний газ, зокрема про складові ціни, обґрунтування необхідності зміни рівня цін тощо, можна ознайомитись на офіційному сайті Мінекономрозвитку (http://www.me.gov.ua) у рубриці “ПРЕС-ЦЕНТР”, підрубриці “Оголошення”».
 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія