Відбулася нарада з питань реалізації грантового проекту «Посилення співпраці ветеранів АТО та молоді в громаді» за фінансування ПРООН
У громаді продовжується реалізація проєкту «Посилення співпраці ветеранів АТО та молоді у Новоград-Волинській міській територіальній громаді», який впроваджується міською радою спільно з відокремленим підрозділом громадської організації «Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій» Житомирської області.
Нагадаємо, що згаданий проєкт став одним з переможців у конкурсі грантів «Залучення громадських організацій ветеранів АТО/ООС до посилення громадської безпеки та трансформації конфліктів через надання ефективних та інноваційних сервісів у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Житомирській та Луганській областях», що виконується Фондом розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» в контексті Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.
Під час робочої ради щодо реалізації проєкту, яка відбулася у міській раді, начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності Юрій Савич у своїй презентації розповів про мету та очікувані результати, повідомив про вже проведену роботу та детально зупинився на активностях, які ще необхідно реалізувати у ході проєкту.
Заступниця міського голови Наталя Борис наголосила на важливості проєкту для соціальної реінтеграції ветеранів АТО та залучення їх до процесу виховання молоді, а також на необхідності плідної співпраці й координації зусиль громадських організацій та структурних підрозділів і служб міської ради.
Заступник голови ВП ГО «Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій» Житомирської області, депутат міської ради Олег Годун розповів, що в рамках реалізації проєкту вже придбано за грантові кошти відеокамеру та квадрокоптер, які використовуватимуться у діяльності соціального простору, що функціонує на базі центральної бібліотеки.
Директор молодіжного центру Володимир Ліберда повідомив, що 24 вересня заплановано проведення спільного туристичного походу ветеранів АТО та молоді. Також учасники наради обговорили можливість проведення додаткових туристичних походів та екскурсій, до яких слід залучати і членів сімей ветеранів АТО та інших соціально вразливих категорій населення.
Голова Новоград-Волинського відокремленого підрозділу громадської організації «Всеукраїнський союз ветеранів АТО» Ігор Лук’янець та керівниця відокремленого підрозділу громадської організації «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» у місті Новоград-Волинський Олена Чернявська висловили повну підтримку з боку їхніх організацій у питаннях, необхідних для реалізації проєкту, а також внесли свої пропозиції щодо діяльності соціального простору.
Під час обговорення учасники наради детально обговорили організаційне забезпечення серії тренінгів, передбачених проєктом у вересні-жовтні поточного року (навчання професійній фото- та відеозйомці, бізнес-планування, підвищення рівня обізнаності у питаннях громадської безпеки), а також питання, пов’язані з функціонуванням соціального простору.
- Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.