Круглий стіл «Соціальне підприємництво Житомирщини: перспективи розвитку та формування міжсекторальної співпраці»
1 лютого 2019 року у Житомирі проходив круглий стіл «Соціальне підприємництво Житомирщини: перспективи розвитку та формування міжсекторальної співпраці». У заході взяли участь представники Новоград-Волинської міської ради: Гавриш Людмила Володимирівна, головний спеціаліст сектору підприємницької діяльності відділу підтримки муніципальних ініціатив і інвестицій, підприємницької діяльності, економічного аналізу та планування та Талько Оксана Миколаївна, начальник відділу інформації та зв’язків з громадськістю.
Серед учасників – представники структурних підрозділів Житомирської ОДА, які відзначили важливість соціального підприємництва, як нової моделі розвитку підприємницької справи, а саме:
1. Назарук Василь Якович, керівник Програми соціального інвестування «Вестерн Ен-Ай-Ес Ентерпрайз Фонд», керівник Всеукраїнського ресурсного центру розвитку соціального підприємництва «Соціальні ініціативи»;
2. Котвіцька Ольга Вікторівна, керівник ГО «Житомирська асоціація науковців та бізнес-консультантів», керівник Житомирського обласного Ресурсного центру розвитку соціального підприємництва;
3. Тарасова Олена Вікторівна, керівник Житомирського обласного Ресурсного центру розвитку соціального підприємництва.
Подібні інформаційно-просвітницькі заходи, круглі столи та воркшопи вже відбулися у 10 містах України. Ініціатори круглого столу – ГО «Житомирська асоціація науковців та бізнес-консультантів» називають соціальне підприємництво тією соціальною інновацією, яка служить механізмом соціальних перетворень і сталого розвитку в рамках неприбуткової або прибуткової підприємницької діяльності. Соціальне підприємництво сприяє створенню сприятливого бізнес-середовища, підтриманню активної громадської позиції, інновацій, суспільної солідарності.
На початку учасники переглянули фільм «Про соціальне підприємництво в Україні», який демонструє кращі практики такої діяльності. А далі спілкувалися про розвиток соціального підприємництва, обговорили механізми співпраці з органами влади, можливості та підтримку.
Як приклад ефективного та корисного соціального підприємництва на Житомирщині можна виокремити швейний цех у Житомирі та учбово-виробничий центр для колишніх нарко- та алкозалежних (виробництво металевих конструкцій та електрозварювальні послуги) у с. Вигода Житомирської області.
Слід зазначити, що соціальне підприємництво наразі є не достатньо відомою бізнес діяльністю для місцевих мешканців, проте має потенційні можливості для реалізації у Новоград-Волинській міській ОТГ.
Відділ підтримки муніципальних ініціатив і інвестицій,
підприємницької діяльності, економічного аналізу
та планування міської ради