Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Звягельської міської ради

Директор
Вошко Інна Василівна

Адреса

вул. Наталії Оржевської, 13, м. Звягель Житомирська обл., 11707 Україна

Контактний телефон, приймальня:

067 617 01 65, 050 345 07 94, 063 025 97 95, 0444 99 99 56

Графік роботи

Пн-Пт з 8.00 до 18.00

Сб-Нд черговий кабінет

 

Директор
Вошко Інна Василівна (04141) 3-54-40

050-345-31-00

№ кабінету 214
Медичний директор
Барашовець Галина Петрівна (04141) 2-41-30

050-345-31-05

№ кабінету 219
Заступник медичного директора
Сімак Світлана Іванівна 050-345-31-30 № кабінету 208
Головна медична сестра
Скуратівська Жанна Павлівна (04141) 2-41-30

050-345-31-03

№ кабінету 219

Структура

комунального некомерційного підприємства

«Центр первинної медико-санітарної допомоги»

Звягельської міської ради

  1. Апарат управління.
  2. Інформаційно – аналітичний відділ.
  3. Відділ інфекційного контролю.
  4. Адміністративно – господарський персонал.
  5. Бухгалтерія.
  6. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 1 (вул. Військової доблесті, 24).
  7. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 2 (вул. Військової доблесті, 14).
  8. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 3 (вул. Житомирська, 27).
  9. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 4 (вул. Романа Шухевича, 27а).
  10. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 5 (вул. ІІ-га Зелена, 29).
  11. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 6 (вул. ОржевськоїНаталії, 13).
  12. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 7 (вул. ОржевськоїНаталії, 13).
  13. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 8 (с. Наталівка, вул. Звягельська, 16).
  14. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 9 (с. Пилиповичі, вул. Довженка, 32).
  15. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 10 (с. Великий Молодьків, вул. Соборна, 2Б).
  16. Профілактично-діагностичне відділення (вул. ОржевськоїНаталії, 13).

Історія комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Звягельської міської ради

В нашому місті реструктуризація галузі охорони здоров’я має свій початок ще з 2001 року, коли за сприяння теперішнього міського голови, а на той час головного лікаря Новоград-Волинського міськрай ТМО, Весельського Віктора Леонідовича, було відкрито першу амбулаторію загальної практики сімейної медицини по вулиці Леваневського,24 та проведено комплекс заходів орієнтованих на пріоритетний розвиток первинної медико-санітарної допомоги.

Продовжив реформування галузі охорони здоров’я на засадах сімейної медицини генеральний директор КНП «Звягельська багатопрофільна лікарня» Звягельської міської ради (до 2023 року – Новоград-Волинське міськрай ТМО) Борис Василь Миколайович. Він постійно сприяв розвитку медичної мережі закладів сімейної медицини,як у місті, так і у сільській місцевості.

У 2002 році було створено відділ з питань охорони здоров’я міської ради, а з 2005 року відділ охорони здоров’я районної державної адміністрації.

У 2004 році було відкрито дві амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, у 2005 році відкрито три амбулаторії загальної практики-сімейної медицини,у 2006 році ще три . В місті в цих амбулаторіях працювали медичні працівники, які постійно проживали в районі обслуговування закладу.

Медичні працівники Новоград-Волинського міськрай ТМО працюючи над втіленням в життя попередніх Програмних положень реформування первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини, вдосконалювали рівень надання амбулаторно- поліклінічної допомоги в умовах розмежування первинного та вторинного рівнів.

З 2009 року на виконання пропозицій адміністрації міськрай ТМО щодо розмежування первинної та вторинної медичної допомоги, які були схвалені рішенням сесії міської та районної рад, проведено реорганізацію амбулаторно-поліклінічної допомоги шляхом створення поліклініки ПМСД міському населенню та поліклініки КДД населенню міста та села. Реформування дало змогу розмежувати замовників та надавачів медичних послуг та забезпечити прозорість фінансування надання медичної допомоги міському та сільському наснленню.

У процесі виконання стратегічного завдання держави щодо реформування первинної медичної допомоги (ПМД) та на виконання програми економічних реформ на 2010-2013 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економічна, ефективна держава» було передбачено, що для підвищення доступної медичної допомоги населенню проведено реформування галузі шляхом чіткого структурного розмежування первинного , вторинного і третинного рівнів медичної допомоги та створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, госпітальних округів, високоспеціалізованих центрів,та забезпечено подальший розвиток інституту сімейної медицини на основі зміцнення ролі первинної медичної допомоги.

Наступним кроком в реформуванні з жовтня 2012 року стало створення КЗ «ЦПМСД Новоград-Волинського району», як юридичної особи для обслуговування сільського населення.

КЗ « ЦПМСД міста Новограда-Волинського» зареєстрований 30.01.2013 року.

З лютого 2013 року почав свою діяльність КЗ « ЦПМСД міста Новограда-Волинського», як юридична особа, на чолі з головним лікарем Мартищуком Іваном Дмитровичем, за адресою: вул.Н.Оржевської,13 м. Новоград-Волинський по наданню медичної допомоги міському населенню. Заснований на базі майна , що знаходилось у комунальній власності територіальної громади міста Новограда-Волинського. КЗ «ЦПМСД міста Новограда-Волинського» був створений з метою реорганізації державної політики в сфері охорони здоров’я, яка передбачала проведення на території міста Новограда-Волинського заходів спрямованих на забезпечення населення доступною, своєчасною, якісною та ефективною медико- санітарною допомогою.

Для повноцінного функціонування лікувального закладу було підготовлено відповідну матеріально – технічну та правову базу. Комунальний заклад у 2013 році отримав ліцензію МОЗ України на медичну практику .

Кадровий потенціал лікувального закладу був досить потужнім, працювало 30 сімейних лікарів, 14 лікарів – педіатрів, 8 лікарів акушер-гінекологів. Всього середнього медичного персоналу – 125 працівників.

З 2015 року заклад очолила головний лікар Вошко Інна Василівна.

План подальшого реформування первинної медико-санітарної допомоги міста передбачав відкриття амбулаторій загальної практики-сімейної медицини на віддалених територіальних дільницях міста.

Комунальний заклад у 2015 році пройшов акредитацію на вищу категорію. Почались реалізовуватись заходи щодо подальшого покращення якості надання медичної допомоги.

У 2016 році в місті побудовані дві амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №4 та №5, та ще дві амбулаторії загальної практики-сімейної медицини№6 та№7 створені, шляхом реорганізації.

На сьогодні мережа сімейних амбулаторій укомплектована бригадами сімейних лікарів та педіатрів, які працюють на засадах сімейної медицини та сформована за змішаним варіантом організації: частина розташована на базі центру (оренда приміщень в поліклінічного корпусу КНП «Новоград-Волинського міськрай ТМО»), а частина на базі п’яти сімейних амбулаторій на віддалених територіальних дільницях міста.

Створене нове профілактично-діагностичне відділення з кабінетом ультразвукової діагностики, оснащенним ультразвуковою системою експерт класу Toshiba Aplio 300.

З метою забезпечення доступності медичної допомоги для хворих, оптимального використання ресурсів охорони здоров’я, узгодженого надання комплексних лікувальних, паліативних та профілактичних послуг, до ЦПМСД міста входять такі структурні підрозділи:

  1. Апарат управління
  2. Інформаційно-аналітичний відділ
  3. Адміністративно-господарський персонал
  4. Бухгалтерія
  5. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 1 (вул. Леваневського, 24)
  6. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 2  (вул. Леваневського, 14)
  7. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 3 (вул. Житомирська, 27)
  8. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 4 (вул. Рокосовського, 27 а)
  9. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 5 (вул. ІІ-га Зелена, 29)
  10. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини № 6 (вул. Н.Оржевської, 13)
  11. Амбулаторія загальної практики сімейної медицини  № 7 (вул. Н.Оржевської, 13)
  12. Профілактично-діагностичне відділення. (вул. Н.Оржевської, 13).

Для повноцінного функціонування закладу сформована відповідна матеріально-технічна та правова база.

З 19 жовтня 2017 року Верховна Рада дала старт реформі, ухваливши Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», також були внесені  необхідні зміни до Бюджетного кодексу України.

На початку 2018 року МОЗ України видало основні законодавчі документи, які дозволили Підприємству розпочати системні зміни на рівні первинної медичної допомоги .

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19.03.2018р. № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» , ми забезпечили отримання кожним громадянином нашого міста з 1 липня 2018 року наступний перелік безоплатних медичних послуг:

1. Динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнтів із використанням 8-ми фізикальних, лабораторних та інструментальнихдосліджень :

    • Загального аналіз крові з лейкоцитарною формулою .
    • Загального аналізу сечі
    • Глюкози крові
    • Загального холестерину
    • Вимірювання артеріального тиску
    • Електрокардіографії
    • Вимірювання ваги, зросту, окружності талії.
    • Швидких тестів на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатит;

2.Надання консультативної допомоги ;

3.Надання окремих послуг паліативної допомоги пацієнтам усіх вікових категорій ;

4.Здійснення медичного спостереження за здоровою дитиною;

5. Проведення діагностики та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів;

6.Динамічного спостереження за неускладненою вагітністю та (у разі потреби) направлення до лікаря акушера-гінеколога закладу вторинної медичної допомоги;

7.Динамічного спостереження за пацієнтами із хронічними захворюваннями;

8.Надання в межах ПМД невідкладної медичної допомоги, у разі розладу фізичного чи психічного здоров’я пацієнтам, якщо такий розлад стався під час прийому пацієнта;

9.Направлення відповідно до медичних показань пацієнтів, які не потребують екстреної медичної допомоги, для надання їм вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;

10. Взаємодія з надавачами вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги з метою своєчасного діагностування та забезпечення лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів з урахуванням особливостей стану здоров’я пацієнта;

11. Проведення обов’язкових медичних втручань щодо пацієнтів з наявними факторами ризику розвитку окремих захворювань;

12. Проведення профілактичних втручань, що включає: вакцинацію відповідно до вимог календаря профілактичних щеплень; підготовлення та надсилання повідомлень про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення; проведення епідеміологічних обстежень поодиноких випадків інфекційних хвороб;

13.Призначення лікарських засобів та медичних виробів, технічних засобів медичної реабілітації з оформленням відповідних документів, згідно з вимог законодавства;

14. Ведення первинної облікової документації, оформлення довідок, листків непрацездатності та направлень для проходження медикосоціальної експертизи, а також лікарських свідоцтв про смерть;

15.Взаємодія з соціальними службами для пацієнтів, соціальні умови життя яких впливають на здоров’я;

16. Взаємодія із суб’єктами системи громадського здоров’я.

Разом з Міською радою у 2018 році в місті забезпечені організаційно правові заходи алгоритмів впровадження медичної реформи. Які передбачали:

    • Перетворення КЗ в КНП
    • Затвердження Статуту та передавального акту КНП
    • Реєстрації КНП в єдиному Державному реєстрі
    • Приведення у відповідність до вимог первинного рівня надання медичної допомоги структури та штату підприємства
    • Розроблення програми «Розвитку та фінансової підтримки КНП «ЦПМСД» Новоград-Волинської міської ради», затвердження фінансового плану
    • Забезпечено здійснення фінансових видатків на рівні ПМСД відповідно до змін Бюджетного кодексу України.

На виконання основних завдання реформи КНП«ЦПМСД»Новоград-волинської міської ради у 2018 році проведено:

  1. Перетворення КЗ в КНП, шляхом автономізації.

  2. Підключення до системи eHealth

  3. Прикладені значні зусилля для проведення приписної кампанії

На зміну командно-адміністративної моделі відносин прийшла контрактна. Відносини з НСЗУ регулюються договором про медичне обслуговування населення. Підприємство відкрило власний рахунок в банку. Вільно розпоряджається активами та фінансами. Впроваджено самостійне формування кадрової політики .Здійснюється оплата праці відповідно до Положення про оплату праці та Колективного договору за участю Комісії з оплати праці. .

Налагоджена, на основі договірної системи,співпраця з іншими КНП та КП.

З 01 квітня 2018року наше підприємство підключено до системи eHealth, в якій зареєстровано 46 лікарів ( 15 лікарів педіатрів, 31 сімейний лікар)

З квітня 2018 року на продовження виконання алгоритмів медичної реформи мешканці нашого міста почали обирати сімейних лікарів, лікарів-педіатрів підписуючи з ними декларації. На основі звіту НСЗУ «Про виконання договорів за програмою медичних гарантій» за 2018 рік наше місто входить в топ-5 міст за кількістю заключних та оплачених декларацій. Ця тенденція зберігається за нами і нині.

Концепція реформування системи охорони здоров’я в місті передбачає :

    • Забезпечення населення якісним наданням медичних послуг на первинному рівні в межах гарантованого державного пакету
    •  Продовжується формування спроможної мережі надання первинної медичної допомоги (будівництво нових амбулаторій загальної практики-сімейної медицини на віддалених територіальних дільницях міста)
    • Мережа сімейних амбулаторій укомплектована бригадами лікарів, що працюють на засадах сімейної медицини
    • Удосконалюється матеріально-технічне забезпечення амбулаторій загальної практики-сімейної медицини
    • Забезпечується безперервний освітній медичний розвиток лікарів
    • ​ Постійно забезпечується лікарями доступність медичної допомоги та ефективність використання ресурсів охорони здоров’я через координацію (наступність) у співпраці з фахівцями всіх рівнів
    • ​ Продовжується удосконалення забезпечення лабораторно-діагностичного обстеження пацієнтів
    • Забезпечується переведення медичної документації в електронний вигляд. Та запроваджено запуск нових електронних інструментів: елекронну декларацію та електронний рецепт
    • Організовано навчально-тренінговий центр для лікарів та медичних сестер по роботі в системі e-Health та медичною інформаційною системою

Міською радою затверджена програма та план графік модернізації ПМСД в місті, яка передбачає якість надання медичної допомоги, доступність, та надання своєчасних медичних послуг, очікуваним результатом яких є: продовження тривалості життя населення, зниження загальної захворюваності населення, зниження показника загальної смертності населення, призупинення старіння населення, забезпечення паліативною допомогою населення, забезпечення рівної доступності громадян, підвищення ефективності використання ресурсів галузі охорони здоров’я, впровадження мотивації медичних працівників до ефективної праці, забезпечення якісних та санітарних умов місця роботи, поліпшення здоров’я населення.

Чат-бот Гаряча лінія