До уваги перевізників-претендентів на участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування Новоград-Волинської міської територіальної громади
Виконавчий комітет Новоград-Волинської міської ради оголошує конкурс на визначення перевізників для роботи на міських, приміських автобусних маршрутах загального користування.
Організація пасажирських перевезень на міських, приміських автобусних маршрутах в межах Новоград-Волинської міської територіальної громади загального користування покладається на виконавчий комітет Новоград-Волинської міської ради (далі – Організатор). Підготовка та проведення конкурсу здійснюється конкурсним комітетом, створеним Організатором конкурсу.
Організатор може для здійснення своїх повноважень залучати відповідних фахівців та експертів за їх згодою.
Конкурс є відкритим для всіх претендентів.
Об’єктом конкурсу є маршрут або кілька маршрутів міського або приміського транспортного сполучення.
Об’єкт конкурсу визначається Організатором відповідно до встановленого порядку, умов як самостійно, так і за зверненням підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також фізичних осіб-підприємців і громадян.
Вимоги до автомобільного перевізника
2.1. У конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування можуть брати участь автомобільні перевізники, які мають ліцензію на право надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, на законних підставах використовують у достатній кількості сертифіковані транспортні засоби відповідного класу та відповідають вимогам статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Відповідно до п. 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 №1081 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» організатор встановлює вимогу щодо забезпечення роботи на об’єкті конкурсу, який включає міські та приміські внутрішньообласні автобусні маршрути загального користування, транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, в кількості до 50% – з 1 січня 2020 року.
Транспортні засоби, пристосовані для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, повинні бути пристосовані для користування інвалідами з вадами зору, слуху та з ураженнями опорно-рухового апарату, а також передбачати можливість встановлення зовнішніх звукових інформаторів номера і кінцевих зупинок маршруту, текстових та звукових систем у салоні для оголошення зупинок. Загальний перелік відповідних вимог встановлюється згідно з порядком визначення класу комфортності автобусів, сфери їх використання за видами сполучень та режимами руху, затвердженого Мінінфраструктури.
2.2. Обов’язкові умови конкурсу:
2.2.1. Забезпеченість інтенсивності та якості перевезень на автобусних маршрутах загального користування в звичайному режимі:
Об’єкт конкурсу | № маршруту | Найменування зупинок | Кількість ТЗ на маршруті | Кількість рейсів | Відстань від початкової до кінцевої зупинки, км | Інтенсивність руху | Режим руху | Періодичність |
1 | №17 | Новоград-Волинський – с.Груд | 1 | 3 | 19,0 | з 7:00 до 19:00
мінімальна кількість рейсів – 3 (ранок – день – вечір) |
Зви-чайний | 15 днів |
2 | №17 | Новоград-Волинський – с.Груд | 1 | 3 | 19,0 | з 7:00 до 19:00мінімальна кількість рейсів – 3(ранок – день – вечір) | Зви-чайний | 15-16 днів |
3 | №19 | Новоград-Волинський – с.Городище | 1 | 2 | 12,0 | з 7:50 до 12:00мінімальна кількість рейсів – 2(ранок– день) | Зви-чайний | 2 рази на тиждень (п’ятниця, неділя) |
2.2.2. Структура парку автобусів за пасажиромісткістю, які плануються використовувати на маршрутах громади, повинна становити не менш, як 21 місце для сидіння з двома пневматичними дверима.2.2.3. Транспортні засоби, які використовуються для перевезення пасажирів, за технічними та екологічними показниками повинні відповідати законодавчо затвердженим нормам.
2.2.4. До конкурсу допускаються транспортні засоби категорії М3, а саме: автобуси, які призначені для перевезення пасажирів і мають більше ніж 8 місць, не враховуючи місця водія, і максимальну масу, що перевищує 5 тонн, які в свою чергу відносяться до :
– класу І – автобуси місткістю понад 22 пасажири, крім водія, і призначені для перевезення сидячих і стоячих пасажирів, конструкція яких дає змогу пасажирам безперешкодно переміщуватись у салоні;
– класу II – автобуси місткістю понад 22 пасажири, крім водія, і призначені для перевезення головним чином сидячих пасажирів, а також стоячих пасажирів у
проході проміж рядами та (або) на площадці для стоячих пасажирів, розмір якої не перевищує 1,5 м2;
– класу А – автобуси місткістю не більше 22 пасажири, крім водія, і призначені для перевезення сидячих пасажирів та мають місця для стоячих пасажирів.
2.2.5. Автотранспортні засоби, які пропонуються перевізниками-претендентами для резерву, повинні бути не нижче за показниками категорії, класу, комфортності основних автотранспортних засобів, які пропонуються для обслуговування маршруту.
2.3.Додаткові умови конкурсу:
2.3.1. Перевізник забезпечує роботу рухомого складу на маршруті за затвердженим Організатором розкладом руху, з урахуванням обов’язкового режиму руху відповідно до паспорту маршруту.
2.3.2. Перевізник повинен забезпечити диспетчерський контроль та управління перевезеннями самостійно або облаштувати у заявлених транспортних засобах – GPS системи для здійснення контролю за дотриманням схем і графіків руху пасажирського транспорту.
2.4. Організатор перевезень приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі перевізника-претендента, який:
– подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію;
– визнаний банкрутом або щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство (за винятком того, стосовно якого проводиться процедура санації), або який перебуває у стадії ліквідації;
– не відповідає вимогам статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт»;
– не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затвердженої обов’язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до чинних договорів (дозволів). Достатня кількість транспортних засобів визначається як кількість автобусів, необхідних для виконання перевезень, та кількість резервних транспортних засобів, яка становить 10 відсотків необхідної кількості автобусів для виконання перевезень;
– має несплачені штрафні санкції, накладені Укртрансбезпекою, або водії якого мають несплачені штрафи, накладені відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неоскаржені у судовому порядку (що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу);
– подав конкурсну пропозицію, що не відповідає обов’язковим та додатковим умовам конкурсу, крім випадків, передбачених частиною 3 статті 44 Закону України «Про автомобільний транспорт»;
– подав до участі в конкурсі більшу кількість автобусів, ніж це передбачено умовами конкурсу.
2.5. Пільгові перевезення пасажирів здійснюються відповідно до чинного законодавства та умов договору на перевезення пасажирів на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування.
У разі відсутності в перевізників-претендентів автобусів, що відповідають умовам конкурсу, вони мають право подавати до конкурсного комітету заяву на участь у конкурсі та документи, що містять характеристику наявних автобусів, які перевізник-претендент пропонує використовувати на даному маршруті, а також інвестиційний проект-зобов’язання щодо оновлення парку автобусів на цьому маршруті на визначений період до п’яти років.
У разі відсутності перевізників-претендентів, які мають автобуси, що відповідають умовам конкурсу, конкурс проводиться серед претендентів, які пропонують використовувати на даному маршруті автобуси, що відповідають вимогам безпеки, але не відповідають умовам конкурсу за класом, пасажиромісткістю, параметрами комфортності, з урахуванням поданих інвестиційних проектів-зобов’язань щодо оновлення парку автобусів, які будуть повністю відповідати всім вимогам, у термін до п’яти років.
- Тарифна політика на маршрутах Новоград-Волинської міської територіальної громади повинна відповідати діючому законодавству України в частині затвердження чи узгодження тарифів на послугу з перевезення пасажирів:
– збільшення або зменшення рівня тарифу відбувається на підставі звернення перевізника до виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради з наданням розрахунків на його зміну;
– самостійне збільшення або зменшення погодженого (затвердженого) виконавчим комітетом тарифів не допускається.
- Організатор укладає з переможцем конкурсу договір згідно з умовами визначеного конкурсу.
Договір з переможцем конкурсу органи місцевого самоврядування укладають на термін від трьох до п’яти років.
Договір з переможцем конкурсу у разі відсутності в нього автобусів, що відповідають умовам конкурсу, органи місцевого самоврядування укладають на один рік.
Договір з переможцем конкурсу на обслуговування автобусних маршрутів укладається терміном не більше як на п’ять років (якщо інше не передбачено Умовами конкурсу).
Контроль за виконанням умов договору здійснює організатор та інші органи виконавчої влади згідно з компетенцією, за наявності відповідного звернення або доручення організатора.
Детальну інформацію про об’єкт конкурсу та бланки документів можна отримати за адресою: м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16, каб. 12, з понеділка по четвер з 8:00 до 17:00 та п’ятницю з 8:00 до 16:00 , e–mail: enovograd@ukr.net або на офіційному сайті міської ради: https://info.nvrada.gov.ua.
Документи приймаються до 16:00 години 04 березня 2022 року за адресою: м. Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16, каб. 12.
Час проведення конкурсу 22 березня 2022 року о 14:00 годині за адресою: м.Новоград-Волинський, вул. Шевченка, 16.
Телефон для довідок: 3-53-67
Відділ економічного планування та підприємницької діяльності міської ради