Продовжуються тренінги в освітньо – безпековому центрі
Вже 10 років поспіль в країнах ЄС проводиться «Європейський тиждень інформування про раптову зупинку серця». А 10 лютого цього року на засіданні Європейського парламенту було прийнято важливу поправку до документу, який регламентує проведення такого заходу. В поправці йдеться про необхідність навчання школярів навичкам серцево – легеневої реанімації та використання автоматичного зовнішнього дефібрилятора. Світ впевнено рухається до того, що навчання навичкам успішної СЛР має стати обов’язковим ще в шкільному віці та частиною шкільної програми.
Проект «Створення освітньо – безпекового центру», де навчатимуть учнів закладів загальної середньої освіти громади наданню першої домедичної допомоги та цивільному захисту , стає сьогодні особливо актуальними як з точки зору європейських тенденцій, так і з врахуванням небезпек, пов’язаних з війною.
Над концепцією проєкту та його розробкою працювали викладачі медичного коледжу, працівники управління освіти і науки, відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності Звягельської міської ради, а також члени громадської організації «Мережа навчальних закладів». Проєкт отримав фінансову підтримку Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні, завдяки чому було закуплено сучасне навчальне обладнання для проведення тренінгів.
Освітньо – безпековий центр створено на базі Гімназії №5, де майже щодня проводяться тренінги кваліфікованими спеціалістами – викладачами медичного коледжу. Одними з перших навчання пройшли медичні сестри, вчителі фізичної культури та директори шкіл. Медичні сестри – це саме ті люди, які надають в школах першу допомогу, тому мають постійно удосконалювати свої знання. Не менш важливими є вміння надавати першу домедичну допомогу для вчителів фізичної культури, адже саме на уроках фізичної культури існує найбільше ризиків травмування та втрати свідомості через фізичні навантаження. Щодо директорів закладів, то це ті люди, які відповідають за створення безпечного освітнього середовища, збереження життя та здоров’я всіх учасників освітнього процесу.
Отримавши багато практичних навичок, учасники тренінгів дійшли висновку, що для ефективного надання першої домедичної допомоги одних теоретичних знань та практичних навичок сьогодні недостатньо. Школи – це ті установи, де одночасно перебуває велика кількість людей, тому вони мають бути обладнані автоматичними зовнішніми дефібриляторами.