Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ/ Червоний Хрест України) та Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) – це різні організації.
Червоний Хрест України має виключно національний мандат – працює тільки на території України.
МКЧХ має міжнародний мандат – виступає в ролі нейтрального та неупередженого посередника між усіма сторонами збройного конфлікту для вирішення гуманітарних проблем.
Завдяки вашій допомозі та у співпраці з держаними органами України всі наші співробітники і волонтери Червоного Хреста України кожен день, працюють для порятунку і допомоги цивільному населенню, яке постраждало в результаті збройної агресії.
Червоний Хрест України – захищає життя людей, полегшує їх страждання під час збройних конфліктів і природних катастроф, а також сприяє органам державної влади у діяльності в гуманітарній сфері.
Товариство допомагає у наданні гуманітарної допомоги, супроводжує роботу місцевих органів влади при евакуацієї населення, але самостійно НЕ може ініціювати гуманітарні коридори.
Від початку війни Червоний Хрест України надав допомогу понад 300 000 людей:
– доставили в регіони понад 1000 тон гуманітарної допомоги, в тому числі забезпечили лікарні необхідними медикаментами, а усі пункти допомоги забезпечили найнеобхіднішим.
– супроводжували у евакуації близько 58 200 людей.
– навчили на тренінгах 42 000 людей надавати першу допомогу.
– провели тренінги з мінної небезпеки з охопленням 2000 людей.
– Загони швидкого реагування, які здійснюють виїзди на місця пожеж, вибухів, надали допомогу понад 200 людям.
Принципи роботи та цінності Міжнародного Руху
Усі складові Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця – у своїй діяльності керуються єдиними принципами, а саме: гуманність, неупередженість, незалежність, нейтральність, добровільність, єдиність та універсальність.
Для всіх учасників Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця найвищою цінністю є людське життя. Основна мета створення Міжнародного Руху – допомога людям, незалежно від її віри, сповідання, політичних переконань та національності. Не важливо, де людина народилася, ким вона є, в якій країні живе. Важливим залишається одне – це цінність людського життя та її благополуччя.