Другий шанс Молодіжному: грант для центру розвитку бізнесу та креативних інновацій
Останнім часом у заступниці міського голови Ірини Гудзь почало з’являтися багато дописів у соцмережах про те, що вона з депутатами чи колегами відвідує різні тренінги та заходи як в Україні, так і за кордоном. У зв’язку з цим з’являється багато негативних коментарів, що зводяться до одного питання: «Який результат від цих поїздок?» Якщо відкинути все зайве, то можна побачити, що місто почало потужно співпрацювати з міжнародними інституціями, залучаючи кошти в громаду. І ось недавно з’явилась інформація про те, що у Молодіжному центрі планують відкрити центр розвитку бізнесу та креативних інновацій. Кошти на переоблаштування дасть ПРООН. Багато із вас подумає: для чого це нам, краще б відремонтували дороги, вклали гроші у водоканал чи почистили річку. Саме про це ми і вирішили розпитати Ірину Гудзь.
«У нас дуже потужна співпраця з міжнародними донорами. Співпраця із програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй розпочалася у 2006 році. Тоді ми зробили багато проєктів і в навчальних закладах, і у житлових будинках. Цього року мережа навчальних закладів реалізувала надзвичайно важливий проєкт, спрямований на навчання домедичної допомоги та дій у надзвичайних ситуаціях спільно з ПРООН.
На одному із тренінгів ми почули, що ПРООН знову оголошує конкурс місцевих ініціатив у межах підтримки швидкого економічного бізнесу. Розуміємо, що сьогодні дуже багато залежить від того, як буде розвиватися бізнес. Якщо зараз ми живемо переважно за кошт ПДФО від військових частин, то у майбутньому маємо зрозуміти, що будемо робити із військовими, які повернуться, з їхніми родинами. Нам потрібно подумати, як підтримувати молодь, підприємців і як їх навчати бізнесу. А в нас є надзвичайно круте приміщення у місті – Молодіжний центр – яке ми можемо переформатувати у центр розвитку бізнесу та креативних інновацій із великим конференц-холом, коворкінгами та іншими цікавими зонами. Найближчим часом презентуємо громаді цей проєкт.
Нам всім треба зрозуміти, що від того, як ми будемо демонструвати позитив громади і збирати сюди найкращі світові практики, залежить наш розвиток. Шкода, що у нас немає університетів, проте можемо піти іншим шляхом і створити такий собі навчальний бізнес-центр, де навчатимемо ютуберів чи будь-яких інших професій майбутнього. Наприклад, нещодавно до нас надійшла пропозиція щодо створення IT-кластера в нашій громаді, де будуть навчати усіх охочих стати айтівцями. І це дуже круто, особливо зараз».
На питання, чому для цього не використовувати Idea HUB, посадовиця відповіла: «Це дуже крутий проєкт, але його стало замало для потреб громади. І сьогодні є величезний запит на створення такого бізнес-центру».
На проєкт виділили 800 тисяч євро грантових коштів. Також за умовами проєкту передбачається співфінансування 20%. Загалом бюджет становить більше мільйона євро.
Як розповіла заступниця, до проєкту долучились
ГО «Агенція розвитку Звягеля» та рада директорів промислових підприємств.
«Одразу хочу сказати, що ми ведемо паралельно усі галузі нашої громади. Проте коли приїжджаємо в Європу чи йдемо до донорів, ми не розповідаємо, що в нас всі дороги відремонтовані або класна вода тече з крана. Ми говоримо, що в нас працює меблева фабрика «Мірт», яка робить супермеблі, є фабрика Lesia, печемо на хлібозаводі свій класний хліб. І ми мусимо собі вибирати: якщо ми йдемо до Європи й хочемо залучити іноземні інвестиції – треба вирізнятися й мати унікальні проєкти, які будуть новими, цікавими і працюватимуть на благо громади».
Партнерський матеріал Novograd.City