У Звягелі провели тренінг «Юридична підтримка волонтерів»
Неймовірного масштабу з 2014-2015 років в Україні набуло волонтерство, і посилилося після повномасштабного вторгнення росії. Долучатися до цієї діяльності почали навіть ті, хто раніше й не задумувався про таке. Люди гуртувалися і намагалися зробити все можливе, аби наблизити перемогу.
Допомога волонтерів у багатьох випадках була, та й досі залишається, питанням виживання. Адже вони доставляють їжу, ліки та інші критично важливі речі в постраждалі міста й села, де не працюють крамниці, та евакуйовують людей з небезпечних регіонів, допомагають в організації оздоровлення дітей військовослужбовсів, ВПО і т.д. Основним напрямом діяльності волонтерів з 2014 року стала допомога українській армії та пораненим.
Проте робити хороші справи, допомагати тим, хто цього потребує не завжди просто. За законом ті, хто збирав чи збирає донати, має сплатити майже п’яту частину зібраних коштів державі у вигляді податків.
Як легально збирати гроші для потреб Сил оборони, не боячись проблем з податковою? І що чекає на тих, хто збирав гроші без належної реєстрації у держави?
У рамках реалізації Програми сприяння розвитку волонтерства за запитом управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту представництвом міжнародної організації Рада Європи у суботу, 12 серпня, було проведено тренінг «Юридична підтримка волонтерів». На зустріч були запрошені волонтери, представники благодійних фондів та громадських організацій. Спікери тренінгу, експертка Ольга Гвоздік та волонтер Благодійної організації «Солом’янські котики» Юлії Данилюк, розкривали такі питання:
Як здійснювати волонтерську діяльність у статусі фізичної особи чи неприбуткової організації?– Як правильно прийняти/передати гуманітарну допомогу фізичною особою-волонтером чи неприбутковою організацією?
Як придбати військове спорядження/автомобіль для потреб ЗСУ та правильно оформити передачу?
Як організовувати збір коштів та правильно їх витрачати?
Звітування перед контролюючими органами волонтерами та організаціями.
За підсумками зустрічі було озвучено кілька пропозицій щодо подальшої реалізації Програми сприяння розвитку волонтерства у Звягельській міській територіальній громаді:
розробити рубрику на сайті Звягельської міської ради з наповненням корисною для діяльності волонтерів інформацією;
створити чат у мережі Telegram для взаємодії волонтерів громади між собою, з владою, з представництвом Ради Європи;
організувати навчання волонтерів щодо залучення до своєї діяльності міжнародних донорів;
організувати зустріч з представниками податкової інспекції з питань декларування зібраних на волонтерство доходів.