Сільське господарство та аграрний сектор економіки в 2023 році
У 2023 році в агропромисловому комплексі громади здійснювали діяльність 16 агроформувань. В переважній більшості господарства займались вирощуванням сільськогосподарських культур. 3 підприємства також здійснюють діяльність в галузі тваринництва – СТОВ «Птахівник», ПП «Галекс-Агро» та ПОСП «Світоч».
Сільськогосподарські культури вирощувались на площі 8,5 тис.га. Валовий збір ранніх зернових становить 5,6 тис. тонн при урожайності 48 ц/га. Це більше на 6 ц/га у порівнянні з 2022 роком. Збільшення валового збору відбулось внаслідок стабілізації постачання паливно-мастильних матеріалів, мінеральних добрив, засобів захисту рослин, залучення кредитних ресурсів по державній програмі «5-7-9». Великою проблемою цього року є низькі закупівельні ціни на продукцію рослинництва та відсутність експорту.
Наразі продовжується збір зернової кукурудзи. Спостерігається позитивна тенденція до збільшення валових зборів пізніх культур в порівнянні з попереднім роком.
Кукурудзу планується зібрати з площі 3220 га при середній врожайності 75 ц/га, що на 10 ц більше ніж у минулому році. На окремих ділянках урожайність становить понад 130 ц\га. Найвищу врожайність досягнуто в сільськогосподарських підприємствах ФГ «Баур-ММ», ФГ «Золотий нектар» П(ПО)СП «Світоч». Завершено обмолот сої з площі 2,4 тис га при середній врожайності 32 ц/га, що більше минулорічного на 9 ц/га, соняшнику. Ці досягнення є результатом співпраці аграріїв з науковими та новітніми технологіями. В господарствах громади регулярно проводяться Дні поля.
У галузі тваринництва виробництво молока та м’яса залишилось на рівні 2022 року. В Майстрівському старостинському окрузі успішно почала працювати птахоферма по вирощуванню молодняка птиці сучасних порід.
ФГ з площею до 500 га скористались державною програмою забезпечення мінеральними добривами через реєстрацію в системі ДАР (державний аграрний реєстр).
У перспективі на 2024 рік проведено посів озимої пшениці на площі 1200 га та озимого ріпаку – 700 га.
Ряд сільськогосподарських підприємств, незважаючи на воєнний стан, поновлюють технічний парк. Впевнено працюють на перспективу, на перемогу. Завдяки старанням керівників усіх агроформувань закуплено десятки автомобілів для потреб ЗСУ.