У Звягелі відбувся ХІХ Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова імені Лесі Українки
27 липня, у рамках Міжнародного свята літератури і мистецтв “Лесині джерела”, традиційно, у Музеї родини Косачів-Драгоманових відбувся ХІХ Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова імені Лесі Українки.
У конкурсі взяли участь виконавці різних вікових категорій з усієї України: Луцька, Чернігова, Дніпра, Одеси, Києва, Житомира, Івано-Франківська, Запоріжжя, Одеси, Кам’янського і, звісно, зі Звягеля.
Почесними журі Конкурсу виступили:
- Олександр Балабан – голова журі, Заслужений артист України, відомий український режисер театру та кіно, театральний педагог, засновник Українського музично-драматичного театру-студії класичної, художній керівник Незалежної театральної творчої майстерні сІнемАтографЪ, перший поставив виставу «На полі крові» за мотивами твору Лесі Українки;
- Світлана Органіста – Заслужена артистка України, режисер-постановник Волинського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка, художній керівник та режисер-постановник Театру-студії “Коло Лесі”, завзята шанувальниця творчості Лесі Українки;
- Юлія Сак – Заслужена артистка естрадного мистецтва України, актриса, кінорежисер, режисер монтажу, поетеса, художниця, танцівниця, лауреат літературної премії «Гілка Золотого каштану» Івана Нечуя-Левицького, лауреат премії Григорія Сковороди, удостоєна титулу «Велика українка».
Виконавці продемонстрували високу майстерність, передаючи емоційний заряд та глибину літературних творів. Загалом учасники продемонстрували 16 творів, як прозової, так і віршованої форми.
Переможці конкурсу:
Голова журі висловив подяку всім учасникам за їхні яскраві виступи та зазначив, що конкурс виконавців художнього слова імені Лесі Українки стає важливою платформою для виявлення та підтримки нових талантів у сфері літературного мистецтва
Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова імені Лесі Українки є однією з найзначущіших подій у рамках фестивалю «Лесині джерела». Він спрямований на вшанування творчості видатної української поетеси, а також на популяризацію художнього слова та підтримку молодих талантів.
Лесине слово для нас актуальне сьогодні як ніколи. Її слово з роками не лише не втрачає своєї актуальності, а навпаки – ще яскравіше іскриться новими гранями, щоразу нагадуючи нам, хто ми є в цьому світі, яка земля нас породила і що ми мусимо зробити, аби Україна нарешті стала вільною.