Планова промивка мереж водопостачання
Шановні мешканці міста!
З ͟23:͟0͟0͟ ͟г͟о͟д͟ ͟16.͟0͟8͟.͟2͟0͟2͟4 ͟п͟о͟ ͟1͟4͟:͟0͟0͟ ͟г͟о͟д͟ ͟19.͟0͟8͟.͟2͟0͟2͟4 р. в місті Звягелі буде проведена планова промивка та дезінфекція централізованої системи водопостачання – водопровідних споруд, водогонів та вуличних магістральних мереж водопостачання. В період проведення даних заходів вода в мережі буде не придатною для використання та буде подаватися з підвищеним вмістом хлору.
ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ПРОМИВКУ:
Чому проводиться промивка водопровідних мереж та ще й у вихідні дні?
Промивка – це обов’язкові профілактичні заходи, необхідні для того, щоб провести дезінфекцію водопровідних труб від осаду.
У будні дні планова промивка та дезінфекція централізованих водомереж може паралізувати роботу підприємств різних форм власності та об’єктів соціальної і адміністративної сфери, оскільки саме в будні дні більшість таких об’єктів надають відповідні послуги та забезпечують життєдіяльність міста, саме тому такі роботи проводяться у вихідні дні.
Як проводиться промивка водопровідних мереж?
Процедура промивки водопровідних мереж здійснюється у кілька етапів:
– випуск води із водопровідних мереж міста;
– заповнення водопровідних мереж водою із підвищеною концентрацією гіпохлориту натрію;
– випуск води з дезінфікуючим розчином із водопровідних мереж і промивка мереж;
– здійснення постійного лабораторного контролю якості води;
– подача споживачам питної води.
Додатково! Підприємство буде проводити ремонтні роботи та заміну запірно-регулюючої арматури на водогонах. Такі ремонтні роботи неможливо виконати без зупинки водопостачання.
Як здійснити дезінфекцію та промивку внутрішньобудинкової мережі?
Якість питної води в будинках залежить не тільки від стану мереж міста, але й від стану внутрішньобудинкових мереж, за які відповідають співвласники багатоквартирних будинків та власники будинків.
Підприємство промиває зовнішні мережі, які перебувають у підприємства на балансі до зовнішнього зрізу будівлі.
Для того щоб промити внутрішньобудинкові мережі кожен власник повинен:
1) відкрити крани і запустити в свою мережу воду з підвищеним вмістом хлору;
2) почергово відкривати крани у мийках, раковинах і ваннах та здійснити випуск води у каналізаційну мережу до зникнення різкого запаху хлору. Такі дії проводяться в понеділок 19.08.24 року після випуску водоканалом води з дезінфікуючим розчином із централізованих водопровідних мереж.
Що необхідно пам’ятати?
– Не забути зробити запас води! Краще це зробити заздалегідь, бо коли споживачі всі одночасно набирають воду в п`ятницю ввечері – починається вимивання осаду заліза із внутрішньої поверхні мереж, а це означає, що погіршується її якість.
– Не залишати відкритими крани в квартирах!
– Підприємство здійснюватиме підвіз води за плановим графіком який буде опубліковано згодом.