Адаптивний карантин на території Новоград-Волинської міської ОТГ продовжено до 31 жовтня

28 Серпня 2020, 18:05

28 серпня під головуванням тимчасово виконувача повноважень міського голови, секретаря міської ради Олени Пономаренко відбулося спільне засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з поширенням на території Новоград-Волинської міської ОТГ гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Як зазначила Олена Пономаренко, на засіданні 26 серпня Кабінет Міністрів ухвалив рішення про продовження в Україні адаптивного карантину до 31 жовтня. У зв’язку з різким зростанням кількості випадків коронавірусної хвороби також посилюються обмежувальні заходи на території регіонів.

На підставі оцінки епідемічних показників Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (протокольне рішення від 27 серпня 2020 року №26), місто Новоград-Волинський з 00:00 години 31 серпня віднесено до «жовтого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Відтак, у місті продовжують діяти заборони прийняті на засіданні штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації 21 серпня (посилання: https://info.nvrada.gov.ua/uk/articles/item/13136/iz-24-serpnya-u-misti-novogradi-volinskomu-vstanovleno-zhovtij-riven-epidemichnoi-nebezpeki-poshirennya-covid-19).

Зазначимо, що у Житомирській області місто Коростень, Житомирський та Коростенський район віднесено до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Загалом, з початку року в Україні 114 497 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2451 летальний, 55 083 пацієнти одужали, решта – продовжують хворіти. За минулу добу (станом на 09:00 год. 28 серпня) в Україні зафіксовано 2438 нових випадків коронавірусної хвороби – це антирекорд кількості нових хворих за добу.

На Житомирщині протягом доби підтверджено 65 нових випадків коронавірусу. З початку року всього підтверджено 3 063 випадки в області, з них 1 832 особи одужали, 61 людина померла.

За весь період пандемії в місті Новограді-Волинському лабораторно підтверджено 76 випадків захворювання на COVID-19, в районі захворіло 23 особи (разом 99). 69 осіб одужало, 1 – померла внаслідок ускладнення даної інфекції.

На стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» перебуває 11 хворих на COVID-19. З них 3 жителі Новограда-Волинського, 3 жителі Баранівського району та 5 з Ємільчинського району.

Також було проінформовано, що в період з 21 по 27 серпня фахівцями Новоград-Волинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області проведено перевірок підконтрольних об’єктів планово – 1 (стоматологічний кабінет) та позапланово – 12 (10 – агропродовольчі ринки, 2 – магазини продовольчих товарів) на предмет дотримання карантинних заходів.

В складі мобільної групи за поточний тиждень комісійно обстежено 56 об’єктів різних форм власності (продовольчі та не продовольчі заклади роздрібної торгівлі, заклади громадського харчування). Виявлені порушення на 8 об’єктах (1 продовольчий та 7 непродовольчих закладів роздрібної торгівлі), винесене попередження 8 власникам закладів.

Протягом тижня в складі комісій обстежено 11 закладів загальної середньої освіти на предмет готовності до нового навчального року в умовах адаптивного карантину, в тому числі на відповідність Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 року №50. Як зазначив начальник Новоград-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Коваль, за результатами перевірок встановлено, що заклади забезпечені засобами індивідуального захисту, контейнерами для їх збору та утилізації, паперовими рушниками та електросушками, рідким милом, антисептиками та дезінфекційними засобами, безконтактними термометрами.

Начальник управління освіти і науки міської ради Тетяна Ващук повідомила, що 19 серпня відбулася прес-конференція щодо особливостей організації 2020-2021 навчального року (https://info.nvrada.gov.ua/uk/articles/item/13106/novograd-volinska-miska-otg-pres-konferenciya-schodo-osoblivostej-organizacii-2020-2021-navchalnogo-roku), також управлінням освіти і науки міської ради розроблено регламент організації освітнього процесу в умовах адаптивного карантину, який затверджено комісією ТЕБ та НС.

З 1 вересня навчання почнеться в усіх школах України, за винятком навчальних закладів у регіонах з «червоним» рівнем епідеміологічної небезпеки. У регіонах із «зеленим» та «жовтим» рівнем епідеміологічної небезпеки в класах вчителі за умови дотримання дистанції можуть працювати без маски. Вчителям у регіонах з «помаранчевим» рівнем епіднебезпеки рекомендовано використовувати прозорі захисні щитки. Учні 1-4 класів можуть перебувати на території навчального закладу без маски або респіратора. У школах запроваджено обов’язковий температурний скринінг для вчителів, використання антисептиків на вході, рекомендовано ретельне миття рук усіма учасниками освітнього процесу після кожного уроку.

Тимчасово виконувач повноважень міського голови, секретар міської ради Олена Пономаренко зауважила, що від того як батьки налаштують своїх дітей щодо дотримання протиепідемічних заходів у великій мірі залежатиме їх безпека та здоров’я.

Обговорили питання і щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення в частині дотримання протиепідемічних заходів. У зв’язку із зростанням кількості випадків коронавірусної хвороби та початком нового навчального року, увагу було акцентовано на посиленні роботи у даному напрямку, зокрема, серед батьків та дітей шкільного віку.

А також було наголошено на:

– посиленні інформування щодо дотримання суб’єктами господарювання встановлених вимог до функціонування в умовах адаптивного карантину: носіння масок, соціальної дистанції та здійснення визначених засобів дезінфекції в закладах громадського харчування, на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, ринках, у громадському транспорті;

– посиленні заходів стосовно нагляду за особами, які спілкувалися з хворим, роз’єднання контактних осіб, організації екстреної профілактики серед осіб, що ймовірно могли бути інфіковані, організації поточної та заключної дезінфекції в епідемічних осередках, санітарно-просвітницької роботи з населенням;

– забезпеченні контролю за дотриманням режиму самоізоляції хворими на гостру респіраторну хворобу COVID-19, які лікуються вдома.

Крім того, було підтримане рішення про відновлення з 04 вересня роботи дільниці «Лазня» за адресою: провулок 2-й Медичний, 2. Як повідомляє адміністрація КП НВМР «Новоград-Волинськтеплокомуненерго», графік роботи залишається незмінним: п’ятниця 14:00-20:00 год., субота 10:00-20:00 год.

Шановні жителі Новоград-Волинської міської ОТГ! Нагадуємо, аби уникнути захворювання на коронавірусну інфекцію, дотримуйтеся основних правил:

– ретельно мийте та дезінфікуйте руки;

– носіть захисну маску в громадських місцях;

– уникайте великого скупчення людей;

– дотримуйтеся соціальної дистанції.

Не нехтуйте правилами, будьте свідомими та обережними! Бережіть себе!

Оксана Талько, начальник відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія