Альтернативні джерела енергії – майбутнє України

23 Серпня 2017, 7:23

Останнім часом досить актуальним постає питання використання альтернативних та відновлювальних видів енергії. Адже з настанням технічного прогресу людство в процесі своєї життєдіяльності з кожним роком витрачає все більше і більше енергетичних ресурсів на потреби промисловості, транспорту і житлового сектора.

Так, 22 серпня 2017 року у місті Новограді-Волинському було проведено нараду з питань використання альтернативних та відновлювальних видів енергії в рамках Програми стимулювання населення, ОСББ, ЖБК Житомирщини щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження на 2015-2018 роки.

Участь у обговоренні важливих питань сьогодення взяли міський голова Віктор Весельський, керівництво району, заступник директора департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства ОДА Геннадій Забродський, головний інженер ТОВ «Укренергохолдінг» Віталій Ролінський, заступник директора Житомирської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Вікторія Дмітрієва, начальник управління малого та середнього бізнесу АБ «Укргазбанк» Юлія Лозова та інші.

Також були присутні секретар міської ради Олена Пономаренко, заступники міського голови Оксана Гвозденко та Ірина Ящук, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Дмитро Ружицький, начальник управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Олександр Богданчук, керівники структурних підрозділів міської ради, керівники комунальних підприємств та голови ОСББ міста, сільські голови, керівники сільськогосподарських підприємств, тощо.

У ході наради було наголошено, що Програма стимулювання населення, ОСББ, ЖБК Житомирщини щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження на 2015-2018 роки, насамперед, спрямована на соціально-економічний розвиток, заохочення та стимулювання населення до енерго- і ресурсозбереження, впровадження енергоефективних заходів, використання сонячної енергії як альтернативного джерела електро- та теплопостачання.

Для присутніх у великій залі Будинку рад було презентовано ряд наочних презентацій та детально ознайомлено з альтернативними видами енергії. Зокрема, акцентовано увагу на перевагах, можливості встановлення, потужності і вартості сонячних станцій. Адже в наш час саме сонячна енергія є найбільш вигідною фінансово для населення, а також незалежною від зовнішніх факторів, так як сонце – найбільше джерело енергії.

Крім того, не залишили без уваги питання «зеленого» тарифу – спеціальних фінансових умов, що дозволяють домашнім сонячним електростанціям продавати надлишки сонячної енергії. А також зупинилися на діючих програмах у сфері альтернативної енергетики, формах, видах та умовах кредитування як фізичних, так і юридичних осіб, про що проінформували представники банку.

Альтернативна енергетика – це очевидний крок у майбутнє. Адже розвиток та використання альтернативних і відновлювальних джерел енергії є вагомим фактором для зміцнення енергетичної безпеки та зменшення негативного техногенного впливу на навколишнє природне середовище.
 

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія