Андріївські вечорниці у Новоград-Волинській СШ№

16 Грудня 2015, 7:18

Справжнє свято для старшокласників нашої школи влаштували учні 9-Б класу під керівництвом свого класного керівника Ірини Валеріївни Мороз. Організатори літературно-музичного дійства розповіли присутнім про Святого Андрія, його роль в українській історії, продемонстрували найкращі народні традиції у переддень свята Андрія.

Діти за допомогою  класного керівника, своїх батьків відповідно оформили сцену актової зали – селянська українська хата із іконами,   піч, святково накритий стіл з різними наїдками. У кожного учня була своя роль на святі, яке готувалося заздалегідь. На сцені дівчата місили тісто, пекли Калиту, робили пироги і вареники із різними начинками, а ще співали, вишивали та безумовно гадали про свою майбутню дівочу долю.

Калита – великий круглий корж із білого борошна. Кожна дівчина повинна брала участь у приготуванні Калити. Тісто місили всі по черзі, починаючи від найстаршої дівки і до наймолодшої дівчинки. Посередині коржа робили дірку. Для виготовлення Калити брали «непочату воду» або ж воду, настояну на пахучих травах, зокрема на любиcтку.

На вечорницях  Калиту за допомогою стрічки підвісили до стелі, а  хлопці під вигуки присутніх стрибали, щоб вкусити. Адже здавна вважалося, якщо хлопець дістане і носа не вмочить – ожениться і буде щасливим. Значення кожного народного звичаю чи  обряду, показаному на святі,  дев’ятикласники пояснювали присутнім у залі старшокласникам. Під кінець свята його господарі пригостили гостей – вчителів та учнів варениками та пиріжками.

Отож, Андріївськими вечорницями у школі розпочалася низка веселих, улюблених,  довгоочікуваних тематичних заходів з нагоди  новорічно-різдвяних свят.

 

Прес-центр школи

 

Чат-бот Гаряча лінія