Андріївські вечорниці в Новоград-Волинському Палаці дітей та молоді

16 Грудня 2015, 7:32

12 грудня 2015 року в Палаці дітей та молоді відсвяткували свято Андрія Первозванного. Минулого року  свята не проводили, зрозуміло чому – події на Сході. А сьогодні переконалися, наскільки це важливо – повернення до духовного коріння, до традицій наших пращурів дітям та молоді. Завдяки таким людям, як керівник фольклорного ансамблю «Мальва» Кучинська Галина Оксенівна, акомпаніатор Айдибалов Михайло Костянтинович  традиції українського народу не відходять в забуття. Вони живуть у піснях, обрядах, які разом із своїми вихованцями та керівником Музею льону Антошевською Людмилою Антонівною  під час етнографічних експедицій по селам нашого району – Житомирського Полісся – збирають по крупицях від бабусь та дідусів.

А сьогоднішнє свято зібрало в затишній залі Палацу дітей та молоді представників всіх гуртків, як дітей так і їх керівників,  і звичайно голів Батьківських комітетів. А ще в святі взяла участь творча інтелігенція міста – В.А.Ксендзук.

Отже, всі разом співали українські народні пісні, грали в народні старовинні ігри, танцювали старовинні танці «Картопля» та «Печене порося», дівчата гадали, хлопці кусали Калиту, гуртом ліпили вареники.

Незважаючи на вихідний день оператором  телекомпанії «Мальта»  Миколою Скаковським був знятий фрагмент свята. Дякуємо за постійну співпрацю Олександру Каліновському.

Без знання свого минулого, без поваги до звичаїв та традицій свого народу  будь-яка держава приречена. Цього не станеться з Україною! Колектив Палацу дітей та молоді працює заради майбутнього України.

 

Палац дітей та молоді

 

Чат-бот Гаряча лінія