Безбар’єрність: управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради роз’яснює

24 Квітня 2023, 14:10

Згідно з Законом України „Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” підприємства, установи та організації зобов’язані створювати умови для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів фізичного оточення.

При будівництві та реконструкції об’єктів проектні організації незалежно від форм власності законодавчо зобов’язані враховувати вимоги державних будівельних норм і стандартів, у тому числі спрямовані на створення необхідних умов із забезпечення вільного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів соціальної інфраструктури.
Об’єкти соціальної інфраструктури, на яких заходи щодо безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями передбачені проектною документацією та не реалізовані в процесі будівництва, в експлуатацію не приймаються.
Відповідно до Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності” проектна документація на будівництво обов’язково має містити розділ інженерно-технічних заходів цивільного захисту, у складі якого може передбачатися будівництво захисних споруд цивільного захисту або споруд подвійного призначення, а також проектні рішення щодо врахування вимог пожежної та техногенної безпеки.
Проектні рішення розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту мають забезпечувати дотримання вимог доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.
З метою забезпечення рівних прав і можливостей осіб з інвалідністю та їх соціального захисту, виявлення, усунення перепон і бар’єрів, що перешкоджають забезпеченню прав і задоволенню потреб таких осіб, у тому числі стосовно доступу їх нарівні з іншими громадянами до об’єктів фізичного оточення, транспорту, інформації та зв’язку, а також з урахуванням індивідуальних можливостей, здібностей та інтересів – до освіти, праці, культури, фізичної культури і спорту, надання соціальних послуг, проведено ряд заходів щодо створення умов безперешкодного доступу до об’єктів інфраструктури.
В межах програми “Велике будівництво” у Звягелі реконструювали відділення екстреної медичної допомоги. Однією з обов’язкових вимог до об’єктів, що реконструюються за програмою Президента, є забезпечення інклюзії – безперешкодного доступу для осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Також забезпечено безперешкодним доступом для осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів медичного призначення, а саме: комунальне некомерційне підприємство «Стоматологійчна поліклініка» Звягельської міської ради, комунальне некомерційне підприємство «Звягельська багатопрофільна лікарня» Звягельської міської ради, заклади апечної мережі, примішення для забору аналізів, тощо.
З метою доступності громадян з обмеженими фізичними можливостями проведено моніторинг та оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів громадського призначення. Інформація про проведення управителями об’єкта обстеження та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю відповідно до додатку 1 Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2021 № 537 розміщена на офіційному сайті Звягельської міської ради в рубриці „Громадянам” (підрубрика „Містобудування та земельні відносини”/„Безбар’єрність”). З інформацією можна ознайомитись, перейшовши за посиланням https://drive.google.com/…/16GgF2QZ_FgyUoQAm8bnP…/view
Безперешкодним доступом для осіб з обмеженими фізичними можливостями забезпечені (встановлені пандуси або підйомники) будівля Дія Центру, в якому розміщено низка установ (центр надання адміністративних послуг міської ради, центр соціальних служб, відділи Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, управління соціального захисту населення міської ради, служба у справах дітей), приміщення територіального центру соціального обслуговування, будівля центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю, Управління соціального захисту населення РДА, будівлю Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області, приміщення центру зайнятості, адмінбудівлю Будинку рад, автовокзал, фінансові установи, заклади освіти.
Для ДНЗ№13 та ЦРД придбано та встановлено ігрові майданчики для дітей з особливими освітніми потребами.
Під час реконструкції та капітального ремонту вулично-дорожньої мережі населених пунктів територіальної громади здійснювалося влаштування пандусів, пониження бордюрів у місцях перехрещення доріг з тротуарами, пішохідних переходів. Вжито ряд заходів для забезпечення доступності транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю. На міських маршрутах міста працюють автобуси, пристосовані для перевезення осіб з обмеженими можливостями. З метою покращення умов та безпеки пересування осіб з вадами зору влаштовано світлофорні об’єкти з пристроями мовного супроводу сигналів світлофорів.
Чат-бот Гаряча лінія