Безпечний догляд за людиною з COVID-19 вдома

4 Березня 2021, 11:05

Якщо вдома хтось захворів на коронавірус, потрібно докласти зусиль, щоб захистити інших членів родини. Особливо тих, хто відноситься до зони ризику.

Розповідаємо, як уникнути зараження.

Якщо є можливість, виділіть окрему кімнату для хворої людини. Приміщення має бути добре провітрюваним. Також потрібно постійно провітрювати приміщення спільного використання – ванну, туалет, кухню. 

Якщо виділити окрему кімнату неможливо, тримайте дистанцію не менше одного метра від хворого. Виняток – жінка, що годує грудьми. Але жінка повинна носити медичну маску, коли вона знаходиться поруч з немовлям і мити руки перед тим, як взяти дитину. 

Скоріше за все людина з COVID потребуватиме догляду. Якщо у вас велика родина, призначте лише одну особу по догляду не з категорії ризику розвитку ускладнень. Вона має завжди бути у медичній масці, коли заходить до пацієнта з COVID. Слід використовувати виключно одноразові маски та ретельно вимити руки після їх зняття.

Після будь-яких контактів із хворим потрібна гігієна рук. Використовуйте одноразові паперові рушники або індивідуальні тканинні рушники для кожного члена родини.

Взагалі уникайте обміну особистими предметами, такими як посуд, рушники, постільна білизна. А також не використовуйте спільні гаджети.

Необхідно щодня очищати і дезінфікувати поверхні поруч із хворим звичайним побутовим мийно-дезінфікувальним засобом. Також слід дезінфікувати поверхні ванної та туалету та всі поверхні, яких торкаються найчастіше – стільці, столи, дверні ручки, вимикачі світла, пульти, крани, двері холодильника тощо.

Надягайте захисні рукавички під час протирання поверхонь та прибирання брудної білизни хворого для прання. Щоб випрати одяг, постільну білизну, рушники та ін., використовуйте звичайне мило та воду. Для машинного прання рекомендовано встановлювати температурні режими 60–90°C і використовувати звичайні пральні порошки. Після прання будь-які речі слід ретельно висушити.

Дуже важливо – відстежувати стан хворого та відразу повідомляти лікаря про погіршення самопочуття. Інші рекомендації з догляду за пацієнтом з COVID-19 в домашніх умовах можна почитати за посиланням – https://cutt.ly/plZ74AA

За інформацієюНаціональної служби здоров’я України

 

Чат-бот Гаряча лінія