Богдан Ступка – символ сучасної української культури

31 Серпня 2016, 3:49

27 серпня Україна відзначала 75-ту річницю з дня народження видатного майстра театру і кіно, великого патріота Богдана Сильвестровича Ступки.

На його рахунку понад 100 театральних ролей. Показово, що виставу «Тев’є-Тевель», яка була понад 20 років візитівкою театру імені Івана Франка, у якій Ступка грав головну роль Тев’є, після смерті актора взагалі зняли з репертуару.

В Україні та за її межами Богдан Ступка відомий за своїми ролями в кіно. За своє творче життя він зіграв у понад 100 фільмах та серіалах не лише українських режисерів. Так, Богдан Ступка працював із Отаром Іоселіані, Кшиштофом Зануссі, Єжи Гофманом, Режисом Варньє, Кірою Муратовою, Сергієм Бондарчуком, Володимиром Бортком, Павлом Чухраєм, Дмитром Месхієвим.

Як написав про нього доктор історичних наук Володимир Мельниченко: «…так званих зірок багато, а Ступка – один; навіть справжній, непересічний артист естради на його тлі має вигляд нікчемної одноповерхівки поряд з хмарочосом… Він українець за корінням і народженням, за генотипом і духом, за менталітетом і системою цінностей, за злитністю зі своїм народом і сприйняттям інших світів…».

Бібліотеки міста з цієї нагоди  підготували виставки-огляди, відео презентації,  інформаційні години. Працівники центральної  міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського провели огляд друкованих матеріалів «Мистецький всесвіт Богдана Ступки». Особливу увагу користувачів  звернули на книги

Володимира Мельниченка, присвячені невтомному трудівнику театру і кіно. Серед них «Майстер», «Богдан Ступка. Штрихи до портрету» та ін.

Щиро запрошуємо всіх, хто любить театр, кіно до бібліотек  міської централізованої бібліотечної системи  прочитати книги, більше дізнатись про великого українця Богдана Ступку.  Шануймо пам’ять про нього. 

 

Адміністрація МЦБС

 

Чат-бот Гаряча лінія