Бюджетна сесія: в фокусі уваги депутатів допомога ЗСУ, безпека та медичне забезпечення жителів громади

21 Липня 2023, 15:24

19 липня народні обранці зібралися на пленарне засідання тридцять шостої сесії міської ради восьмого скликання. На початку депутати вшанували хвилиною мовчання подвиг захисників, які поклали своє життя за Україну, всіх жертв російсько-української війни. Також вшанували пам’ять директора КП ЗМР «Звягельсервіс» Богдана Прусака, життя якого раптово обірвалося напередодні.

Міський голова Микола Боровець та начальник Звягельської районної військової адміністрації Іван Туровський виконали важливу місію – вручили почесну нагороду загиблого військовослужбовця, солдата Андрія Лук’янчука – нагрудний знак “66 окремої механізованої бригади сухопутних військ”, його дружині. Вічна пам’ять та шана воїну, який поклав життя за волю України!
Надалі перейшли до розгляду питань порядку денного. Одне із основних питань липневої сесії – внесення змін до бюджету міської територіальної громади та спрямування коштів на потреби галузей.
????Пріоритетною для громади залишається підтримка Збройних Сил України та питання оборони. Саме завдяки військовим, жителі громади сьогодні можуть перебувати у відносній безпеці, працювати, навчатися, проводити дозвілля. Тому кожен розуміє, що забезпечення потреб військових для виконання ними завдань із захисту держави є надважливим. Депутати одноголосно підтримали усі без виключення звернення військових формувань та виділили 6,6 млн грн на потреби Збройних Сил України.
Як зазначила секретар міської ради Оксана Гвозденко з початку повномасштабного вторгнення з бюджету громади на забезпечення різних потреб ЗСУ вже виділено близько 100 млн грн. Також 54,4 млн грн спрямовано на грошову компенсацію військовим на закупівлю житла, 10,5 млн грн – на оздоровлення дітей наших захисників, на понад 7 млн грн проведено будівельні роботи та закуплено обладнання для реабілітаційного центру, де воїни зможуть відновлюватися після травм і поранень.
????Відповідно до рішення міської ради на 50 млн грн буде придбано державні цінні папери. Це наш загальний вклад у підтримку Збройних сил України та економіки держави сьогодні. За інформацією начальника фінансового управління Ірини Ящук міською радою вже закуплено військових облігацій на суму 220 млн грн, які повернуться в громаду у березні 2024 року. Очікуваний прибуток до місцевого бюджету від придбання державних цінних паперів буде складати близько 37 млн грн.
????На підтримку галузі охорони здоров’я виділено понад 31 млн грн. Депутати спрямували кошти на придбання вкрай необхідного діагностичного (мамограф, кольпоскоп, аудіометр) та реабілітаційного (тренажер з вібраційною платформою, апарат реабілітації руки, прилади для фізіотерапевтичних процедур) обладнання та апарат для дезінфекції ендоскопічної апаратури. Майже 2,5 млн грн виділено на завершення ремонтних робіт в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини. Усе це дозволить значно розширити спектр надання медичних послуг для жителів громади.
????У фокусі уваги депутатського корпусу – питання безпеки жителів громади в умовах воєнного стану, зокрема безпечного та комфортного перебування дітей в освітніх закладах. 0,9 млн грн буде спрямовано до обласного бюджету у вигляді «іншої субвенції» на проведення ремонтних робіт для облаштування найпростішого укриття в приміщенні медичного фахового коледжу по вул. Івана Франка, 31. Також будуть проведені ремонтні роботи в укриттях будинків культури в с. Пилиповичі та с. Великий Молодьків, які використовуються як укриття закладів освіти. Наразі тривають підготовчі роботи з будівництва нових укриттів у Гімназіях №2, №6, №9, відповідно до раніше прийнятих депутатами рішень.
????Потреби галузі освіти, а отже дітей громади залишаються пріоритетними в роботі депутатів. В Пилиповицькому ліцеї відремонтують дах котельні та складу, а в Дідовицькій філії Пилиповицького ліцею частково замінять тепломережі, щоб взимку нового навчального року дітям було навчатися тепліше і затишніше. У Гімназії №3 проведуть капітальний ремонт даху їдальні з використанням енергозберігаючих технологій.
В закладах освіти Звягеля 1 вересня 2023 року забезпечуватиметься безкоштовне одноразове гаряче харчування учнів пільгових категорій.
Державну пільгу на одноразове харчування у закладах загальної середньої освіти мають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з сімей, які отримують допомогу відповідно до ЗУ “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах, діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і конфліктів, або з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей з числа осіб, визначених у статті 10 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” зі змінами”.
Відповідно до рішення міської ради з місцевого бюджету забезпечуватиметься пільгове одноразове харчування:
– в закладах загальної середньої освіти для дітей з інвалідністю;
– в закладах загальної середньої та закладах дошкільної освіти для дітей, один з батьків (батьки) яких має статус учасника бойових дій, відповідно до п.13-15, 19-24 ст.6 ЗУ “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та дітей, батьки яких загинули або є учасниками бойових дій внаслідок збройної агресії російської федерації на період воєнного стану.
Після детального обговорення депутати консолідовано підтримали будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям на території Гімназії №7. Це стане осередком для фізичної активності дітей з густонаселених мікрорайонів «Лубчиця» та «Зелені». Один із основних аргументів те, що подібного спортивного комплексу в цьому мікрорайоні, на відміну від інших, немає. Спортивні майданчики наразі є в мікрорайоні «Болгари», в районі Дитячо-юнацької спортивної школи, Гімназій №3 і №10, Вищого професійного училища; в центрі маємо міський стадіон «Авангард». За інформацією управління освіти і науки на перспективу у рамках співпраці з Юнісеф, яка розрахована на 3 роки, від галузі освіти подано заявки на будівництво спортивних майданчиків у всіх школах та ігрових майданчиків у садочках.
Всього на підтримку галузі освіти спрямували 17,1 млн грн.
????Рішенням міської ради затвердили Порядок використання земель рекреаційного призначення на території Звягельської міської територіальної громади, яким встановлено правила використання територій, призначених для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів.
Крім того в Звягельській громаді продовжується поточний та капітальний ремонт доріг.
???? З метою попередження зловживання алкоголем серед населення, особливо в умовах воєнного стану, для збереження здоров’я підлітків та молоді, депутати переглянули регуляторний акт щодо встановлення заборони продажу пива, алкогольних, слабоалкогольних  напоїв, вин столових (крім закладів ресторанного господарства) в період з 22:00 до 8:00 в межах території Звягельської МТГ.
????В ході пленарного засідання заслухали та взяли до уваги звіт про виконання бюджету міської територіальної громади за І півріччя 2023 року, представлений начальницею фінансового управління Іриною Ящук, а також інформацію про використання коштів, виділених з бюджету Звягельської міської територіальної громади надану керуючим справами виконавчого комітету міської ради Олександром Долею і начальниками галузевих відділів та управлінь. Крім цього заслухали інформацію про результати розгляду пропозицій, зауважень, доручень депутатів міської ради та міського голови, які висловлені під час проведення тридцять другої міської ради восьмого скликання, про результати діяльності Звягельської окружної прокуратури за 2022 рік та I півріччя 2023 року та про діяльність у сфері охорони та захисту прав і свобод людини, протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку на території Звягельської міської територіальної громади за 2022 рік та 5 місяців 2023 року. Детальніше зі звітними матеріалами ознайомимо в окремих дописах.
????Також депутати міської ради прийняли рішення щодо низки майнових та земельних питань, питань благоустрою громади. Протокольним рішенням депутати міської ради доручили виконавчим органам міської ради відповідно до повноважень підготувати відповідні матеріали та подати до суду щодо демонтажу самочинно встановлених споруд на території міста Звягель.
???? Були підтримані:
– звернення депутатів Звягельської міської ради щодо участі інших територіальних громад у співфінансуванні Звягельської багатопрофільної лікарні.
– звернення до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо необхідності видалення із надмогильного пам’ятника Лесі Українки на Байковому кладовищі Києва російськомовної цитати.
– звернення до Фонду державного майна України щодо передачі у комунальну власність Звягельської міської територіальної громади приміщень на вул. Відродження,6 та на вул. Євгена Коновальця, 54.

З результатами поіменного голосування депутатів та прийнятими рішеннями у встановлений чинним законодавством термін можна ознайомитися на порталі документів офіційного сайту Звягельської міської ради: https://portal.nvrada.gov.ua/

Онлайн-трансляцію пленарного засідання тридцять шостої сесії міської ради восьмого скликання можна переглянути за посиланнями:

частина 1: https://youtube.com/live/JN9HDgmJ8Wo

частина 2: https://youtube.com/live/vXJNnIrkr24

Чат-бот Гаряча лінія