Час не лікує… У Новограді-Волинському вшанували пам’ять загиблих в Іловайському котлі

29 Серпня 2017, 7:43

 Нехай не кажуть, що лікує час. Це неможливо, бо душа сумує

Це жах, і біль, трагедія для нас. Нехай болить, нехай час не лікує

Щоб пам’ятали і молилися за них, за тих, хто рятував нас і рятує

Щоб не забули ми жахіттів тих. Нехай болить – нехай час не лікує
 

28 серпня 2017 року керівництво міста та району, рідні та близькі загиблих захисників України, товариші і військові побратими полеглих земляків, волонтери та небайдужі жителі Новоград-Волинського краю зібралися біля пам’ятного знаку Небесній сотні та загиблим учасникам АТО, щоб в скорботі схилити голови перед пам’яттю тих, хто віддав своє життя заради щасливого майбутнього наступних поколінь.

На початку заходу до присутніх звернувся міський голова Віктор Весельський: «Серпневого теплого дня три роки тому під Іловайськом на Донеччині тривало жорстоке протистояння: українські вояки потрапили в оточення, а після тривалих перемовин про організований відступ під час виходу так званим «зеленим» гуманітарним коридором були цинічно розстріляні з артилерії.

За офіційними даними СБУ, тоді загинули 366 українських військових, ще 158 – досі вважають зниклими безвісти. Вони були чиїмись синами, батьками, друзями, коханими. Кожен з них про щось мріяв, сподівався на щасливе повернення в рідну домівку. І навряд чи хто-небудь думав, що його життя обірветься так: раптово, далеко від рідного дому.

До сьогодні враження від тих подій свіжі, а емоції не охололи. Тяжко втрачати цвіт нації, рішучих, сміливих патріотів. Сотні скорботних матерів та вдів, осиротілих синів та доньок, не до кінця знаючи «окопну правду», щодня оплакують загиблих під час Іловайської трагедії синів, чоловіків, люблячих татусів. Тисячі сімей запалили в цей день поминальні лампадки. Цього дня ми згадуємо та вшановуємо своїх героїв, низько схиляємо голови перед тими, хто став зразком мужності, стійкості, незламності, прикладом життєвого подвигу. Простіть, дорогі матері, що ми не змогли убезпечити ваших синів від куль та смертельних ран. Вічна пам’ять героям! Слава Україні!».

Також зі словами скорботи виступила керівник відокремленого підрозділу громадської організації «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» у місті Новограді-Волинському Лариса Лісовська: «Минуло вже три роки, але рани в серцях рідних та близьких тих, хто віддали своє найдорожче – життя за Україну, досі болять, і мабуть, не загояться ніколи. Ми звикли жити у мирний час, коли діти та дружини чекали батька з роботи і знали, що він повернеться. Тепер ці двері не відкриються і ніхто не зайде… Діти повинні знати, що їхні батьки – герої, які загинули за Україну. Їхні імена вписані золотими літерами у історію нашої країни і нашого міста. Слава Героям! Герої не вмирають, адже вони разом з нами. Вони житимуть доти, доки ми про них пам’ятатимемо». Лариса Анатоліївна зачитала Наказ голови Всеукраїнської спілки учасників АТО, бойових дій та миротворчих операцій Володимира Голованюка та вручила медалі «Зі гідність та патріотизм» новоград-волинським волонтерам.

Учасники акції «Час не лікує» хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя. Духовенство Української Православної церкви Київського Патріархату провели молебень, після чого присутні вшанували пам’ять загиблих героїв покладанням квітів.

Все це стало свідченням того, що громадськість пам’ятає про одну із найбільших трагедій війни на сході України, що триває і досі. Ніхто не забутий.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія