Чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини

6 Квітня 2021, 14:08

6 квітня 2021 року відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Новоград-Волинської міської ради.

У ході засідання було розглянуто чотири питання, зокрема:

– призначення сестри опікуном над малолітньою дитиною, яка після смерті батьків залишилась сиротою;

– про влаштування малолітньої дитини 2010 р.н., у сім’ю патронатного вихователя.

У березні 2021 року рішенням виконавчого комітету міської ради на території міської територіальної громади створено сім’ю патронатного вихователя. Патронатна сім’я – це одна із форм влаштування дітей, які опинились у складних життєвих обставинах. Перебувати у такій сім’ї дитина може до 3-х місяців. За цей час батькам дитини надається шанс створити належні умови для утримання та виховання дитини. У Новограді-Волинському це перша патронатна сім’я до якої влаштовано малолітню дитину.

– про доцільність позбавлення батьківських прав матері стосовно п’яти малолітніх дітей та батька стосовно трьох малолітніх дітей, оскільки батько двох дітей записаний зі слів матері.

Мати залишила дітей на бабусю, утриманням та вихованням дітей не займається, не цікавиться їх життям. На даний час місцезнаходження її невідоме. Батько дітей перебуває у місцях позбавлення волі.

– про взяття міським центром соціальних служб під соціальний супровід 10 сімей з дітьми.

Соціальний супровід – це комплекс заходів, що передбачає оцінку потреб отримувача послуги, визначення шляхів вирішення основних проблем, навчання та розвиток навичок, спрямованих на подолання чи мінімізацію складних життєвих обставин, регулярні зустрічі чи відвідування отримувача послуги з метою моніторингу виконання поставлених завдань, сприяння у отриманні інших послуг.

Отримувачем соціальної послуги соціального супроводу є сім’я (особа), яка перебуває у складних життєвих обставинах і не може самостійно подолати або мінімізувати негативний вплив таких обставин.

Соціальний супровід сімей, які сьогодні розглядались на засіданні комісії, здійснюватиметься з метою адаптації дітей в опікунській сім’ї; надання комплексу соціальних послуг сім’ї у якій дитина постраждала від жорстокого поводження, не пов’язаного з домашнім насильством; контроль навчання та здобуття дитиною освіти; запобігання скоєння вчинення повторних правопорушень юнаком; підвищення рівня виховного потенціалу сім’ї; профорієнтація та підготовка до самостійного життя; надання особі з числа дітей-сиріт комплексу соціальних послуг з метою адаптації за новим місцем проживання, надання навичок догляду за новонародженою дитиною.

Також членами комісії було переглянуто та затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Члени комісії ретельно вивчили кожне питання порядку денного та прийняли виважені та об’єктивні рішення спрямовані виключно на захист прав та законних інтересів дітей.

 

Служба у справах дітей міської ради

 

 

Чат-бот Гаряча лінія