Чому групи в соціальних мережах доводять дітей до самогубства?

24 Квітня 2017, 6:37

Останнім часом у соціальних мережах поширюється інформація щодо участі дітей у грі «Синій кит», «Тихий дім», участь у яких призводить до самогубства. 

Кити одні з небагатьох ссавців, які усвідомлено йдуть на суїцид, викидаючись на скелі або на суходіл. Можливо, саме тому цей морський гігант став символом групи смерті.

«Море китів», «f57», «Тихий Дім» «Розбуди мене о 4.20» – усе це невелика частина груп смерті таких актуальних нині серед підлітків. Чому актуальних? Тому що це гра і вона втягує.

Тільки приз у ній – смерть, а правила гри диктуються зовсім незнайомими людьми. Насправді, все геть далеко від веселих ігор – дітей просто залякують і шантажують. Оскільки, до самогубства дітей доводять кваліфіковані психологи.

Нелюди, що організували цю систему, працюють наступним чином. Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео.

Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі, та оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис та робить останній крок. Відеозаписи, в подальшому, продаються в мережі Інтернет, або в Darknet. Також відомо, що для того, щоб вступити в такі групи, потрібно:

1) надати заявку для вступу до неї та написати певний текст у себе на сторінці.

2) якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невеличке психологічне вивчення особи та її готовності до самогубства через спілкування в приватному чаті.

3) наступне повідомлення буде із завданням (опис завдання та час, який надається на його виконання). Виконання кожного завдання, потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, то його виключають з групи.

4) всього надається 50 завдань («квестів») (у фейкових спільнотах – від 13 до 50 «квестів», це залежить від адміністратора).

5) фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online.

Навіть для малечі вигадали: наприклад, «Як стати феєю вогню в домашніх умовах».

У зв’язку з цим, батькам для того, щоб не допустити потрапляння дітей у такі групи, рекомендується приділяти більшу увагу психологічному стану дитини та: 

1) перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень та, в разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду в формі кита.

2) перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування в приватних чатах.

3) звертати увагу на коло спілкування дитини.

4) намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями.

5) обов’язково контролювати те, які фото й та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини.

6) встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Враховуючи вищевикладене, та те, що в місті зафіксовано 1 факт участі дитини в цих іграх, просимо  батьків бути пильними, за можливості – перевірити облікові записи ваших дітей, чи не зареєстровані вони під зазначеними у списку іменами. У разі наявності таких фактів не залишайтеся байдужими, а допоможіть дітям. І найголовніше – дружіть зі своєю дитиною, цікавтеся її життям і проблемами, щоб у складній ситуації, за допомогою вона прийшла до вас, а не до незнайомих людей в Інтернеті.

Якщо у Вас є підозри, що Ваша дитина перебуває у групі смерті просимо негайно звертатися за допомогою до Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області та до служби у справах дітей

Т.М. Бучинська,

начальник служби у справах дітей

Новоград-Волинської міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія