Чи варто грати нашим дітям в електронні ігри?
«Комп’ютерні ігри це класно!» так безумовно вважають діти. Граючи вони роблять те, що ніколи б не робили в житті, а якщо зробили, то мали б дуже серйозні проблеми. Ігри забирають багато часу і до них можна призвичаїтись. Безсумнівно комп’ютерні ігри – це не просто гарна іграшка нового покоління, вони не дають сумувати, розвивають здібності, покращують навики читання та обчислення, безумовно якщо знайти цікаву гру та, на жаль, не всі електронні ігри корисні. Але ж діти іноді грають в жорстокі непристойні ігри і розмірковують: «Я нічого поганого не роблю. Це все несправжнє – просто гра».
Не давайте своїм дітям обдурити себе такими помилковими міркуваннями. Грати в такі ігри все одно що грати з радіактивними відходами: шкідливі наслідки з’являються не відразу, та вони неминучі. Тому треба проявляти мудрість при виборі тієї чи іншої гри, більш звертати увагу чим саме займаються ваші діти, в які грають ігри, чи не впливатиме це на психічний стан дитини. У дітей, які довго грають у комп’ютерні ігри, можуть виявлятися хронічні зміни у розвитку головного мозку. Існує ще одна небезпека для здоров’я від того, що діти довго вдивляються у монітор, псується зір. Це зумовлено тим, що в цей час дитина рідше кліпає, внаслідок чого виникає сухість і подразнення очей. Слідкуйте, скільки часу дитина проводить за комп’ютером, планшетом не зашкоджуючи здоров’ю та розвитку.
Від інтернет – залежності можна позбутися, якщо перемкнути увагу дитини на щось інше. Для цього, в першу чергу, зверніть увагу на спосіб життя вашої родини, як часто ви збираєтеся всі разом, як проводите вільній час, запропонуйте дитині придумати якийсь спільний захід.
Вплив розважальних засобів значно сильніший, ніж ми думаємо. Якщо батьки відповідально ставляться до виховання дітей, повинні розумітися на тому, що пропонує вашим дітям індустрія розваг. Діти потребують нашої постійної уваги. Сподіваюся, ми дорослі, дамо на цей виклик гідну відповідь!
І.Л.Гончаренко,
залучений спеціаліст МЦСССДМ