Центральну дитячу бібліотеку міста Новограда-Волинського пропонуємо назвати іменем Олени Пчілки

28 Березня 2016, 9:43

«Діти – се наш дорогий скарб, се наша надія, се – молода Україна». Ці слова належать людині, яка все життя присвятила справі розвитку української культури, невтомно й самовіддано працювала в ім’я відродження української нації. Звати цю людину Ольга Петрівна Драгоманова (по чоловікові Косач). Псевдонім, який вона собі обрала і під яким найчастіше друкувалася, – Олена Пчілка.

Майже п’ятдесят літ трудилася вона на ниві української культури і літератури, виступаючи як прозаїк, поет, драматург, перекладач, літературний критик, фольклорист, етнограф, видавець, редактор. А крім того – двоє синів і чотири доньки, красивих, розумних, талановитих, пішли у широкий світ з Косачівського дому. Мудрим і доброзичливим дороговказом, люблячим і строгим поводирем для своїх дітей була мати – Олена Пчілка, яка виховала геніальну Лесю Українку, виплекала її талант. З гордістю і вдячністю Леся Українка називала свою матір найкращою, найрозумнішою, найталановитішою жінкою світового рівня.

Протягом усього Олена Пчілка наполегливо, безкомпромісно боролася за майбутнє відродження національної культури, за право говорити, писати й друкувати книжки рідною мовою. Своїм громадським обов’язком вона вважала просвітительсько – виховну роботу. Багато енергії й таланту віддала справі виховання й освіти українських дітей, «щоб не виросли вони перевертнями, щоб звикали шанувать своє рідне». Досить значний внесок зробила письменниця в розвиток дитячої літератури. Думаючи про наступні покоління українців, Олена Пчілка написала й видала багато віршів, п’єс, казок, розповідей для дітей, а також перекладів й «переспівів» світової класики.

За заслуги в розвитку української літератури, науки та культури її обрано першою жінкою членом-кореспондентом АН УРСР.

Новоград-Волинці пишаються, що наш край, де прожила сім’я Косачів 11 щасливих років, був тим цілющим духовним джерелом, звідкіля черпала свою наснагу Ольга Петрівна. Пам’ять про родину Косачів зберігається у назвах вулиць, закладів. У місті є площа та вулиця Лесі Українки, вул. М.Драгоманова, вул. Олени Пчілки, районна бібліотека і Палац культури носять ім’я Лесі Українки.

Щоб пам’ять про Олену Пчілку знайшла гідне втілення, логічно і справедливо було б назвати її іменем Центральну дитячу бібліотеку м. Новограда-Волинського.

Шановна громадо! Візьміть участь у громадських обговореннях з цього приводу. Свої пропозиції та зауваження просимо надавати у письмовій або усній формі, надсилати електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові особи, яка їх подає, до міської централізованої бібліотечної системи за адресою: м. Новоград-Волинський, вул. Соборності, 27, тел. 5-50-02, е-mail: biblioteka-cb@meta.ua. Ваша думка важлива для нас!

 

Чат-бот Гаряча лінія