Цього року на Житомирщині значно частіше «підкручують» лічильники газу

25 Листопада 2015, 2:47

Упродовж 10 місяців 2015 року фахівці ПАТ «Житомиргаз» спільно з метрологами ДП «Житомирстандартметрологія» вже зафіксували 30 фактів втручань у роботу приладів обліку. Для порівняння – впродовж 2013-2014 років виявили 43 таких порушення.

Втручання у роботу лічильників газу частіше за все спрямовані на збільшення похибки вимірювання або «змотування» показів відлікового механізму. Але порушення роботи лічильника важко замаскувати. Вони легко розпізнаються, по-перше, за наявністю «характерних» механічних пошкоджень на відліковому механізмі і пломбах. По-друге, виявленням підроблених пломб, якими замінюють оригінальні, встановлені заводом-виробником та органами «Держспоживстандарту».

Насправді така економія сумнівна й небезпечна. «Цьогоріч в цьому переконалося 30 місцевих «кулібіних». Такі споживачі сплачують всі збитки, завдані неправомірними діями», – сказав начальник управління контролю та організації обліку газу ПАТ «Житомиргаз» Андрій Бойко. Мова йде про немалі суми – заподіяна шкода оцінена на суму більше 145 тисяч гривень.

До того ж нанесення збитків підприємству внаслідок несанкціонованого споживання природного газу та втручання в роботу лічильників носить ознаки кримінальних правопорушень. За такі дії передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 185 КК України (від штрафу в сумі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до позбавлення волі терміном до 3 років).

«Фахівці «Житомиргазу» мають відповідний рівень кваліфікації та досвід для виявлення всіх видів порушень, які сьогодні можуть застосовувати місцеві «винахідники», – зауважив голова правління Валентин Ющенко.

Достовірний облік можуть забезпечити лише справні лічильники. Саме тому впродовж року компанія активно працює над повіркою приладів обліку. Ресурс сервісного центру «Житомиргаз» дозволяє щороку повіряти близько 50 тис побутових приладів обліку. Процедура повірки – демонтаж, сама повірка, транспортування та монтаж лічильника – для споживачів є безкоштовною і здійснюється за рахунок підприємства. Повірка проводиться за участі державного підприємства «Житомирстандартметрологія» відповідно до затвердженої методики.

ПАТ «Житомиргаз» звертається до споживачів з проханням повідомляти про факти несанкціонованого відбору природного газу, самовільного втручання у систему газопостачання, а також зловживання службовими обов’язками з боку співробітників підприємства за телефонами: (0412) 43-86-55, (067) 410-94-75.

ПАТ «Житомиргазу»

 

Чат-бот Гаряча лінія