Делегація громади з робочим візитом відвідала міста Республіки Польща та Словаччини

30 Червня 2022, 11:37

Делегація Новоград-Волинської міської територіальної громади з робочим візитом відвідала Республіку Польща та Словаччину. Очолив делегацію депутат обласної ради, генеральний директор ПП «Меблева фабрика «Мірт» Олександр Ющенко, а до її складу увійшли заступники міського голови Ірина Гудзь та Віталій Якубов, а також директорка ПП «Органік Мілк» Олена Стретович.

Ціль візиту – посилення співпраці з європейськими містами-партнерами та пошук нових міст для подальшого співробітництва з метою розбудови Новоград-Волинської громади та налагодження стійких економічних зв’язків. Адже саме міжнародна співпраця дає можливість використання та долучення світового досвіду, а також вироблення перспективної моделі розвитку громади.

Протягом тижня делегація відвідала п’ять міст Європейського Союзу: Банська-Бистриця (Словаччина), Велюнь, Белхатув, Ломжа та Опочно (Республіка Польща). У кожному з міст було організовано зустріч з керівництвом громади, місцевими бізнесменами, а також з представниками українських общин. Під час зустрічей делегація презентувала потенціал нашої громади, зокрема акцентовано увагу на успішній діяльності до початку повномасштабної війни та готовності до посиленої співпраці щодо розширення ринків збуту, реалізації спільних програм, створення мовного центру, оздоровлення дітей.

Виконавчими органами міської ради було підготовлено проєкти, реалізація яких необхідна для розвитку нашої громади. Делегація представила їх під час візитів, де було обговорено можливість їх реалізації у співпраці з європейськими містами, а також розгляд під час проведення міжнародних інвестиційних форумів за участі депутатів міської ради та бізнесу.

Під час візиту до міста Банська-Бистриця було порушено питання функціонування індустріального парку, програми обміну дітьми, розширення ринків збуту та організації бізнес-форуму.

У м. Велюнь обговорили питання оздоровлення дітей з родин загиблих, ознайомились із реалізацією проєкту розвитку велоінфраструктури, а також очільник управління інвестицій презентував інші проєкти, реалізовані у співпраці з ЄС. Розглянули питання фінансової безповоротної допомоги для розвитку бізнесу від Євросоюзу.

22 червня делегація відвідала м. Белхатув. Під час гостинної зустрічі на діловому сніданку керівництву міста та очільникам галузей презентували Новоград-Волинську громаду. Приймаюча сторона організувала теплий прийом за участю регіонального бізнесу, під час якого було окреслено основні напрямки співпраці. Також обговорили можливість реалізації продукції через національні торгові мережі.

Керівництво м. Белхатув висловило готовність приймати дітей з родин загиблих на оздоровлення та відпочинок, з організацією для них екскурсійних програм й всебічним культурним розвитком.

23 червня делегація нашої громади взяла участь у бізнес-сніданку, який відбувся у м. Ломжа. Його запрошеним гостем був президент Польського агентства розвитку підприємництва (PARP) Даріуш Будровський. Тема бізнес-сніданку – фінансування бізнесу, у тому числі з європейських фондів. Зокрема, було представлено пропозиції європейських фондів у рамках програм, які впроваджує PARP.

Також здійснено візит на підприємства місцевого бізнесу, а саме OSM Piątnica i Center-Mebel, під час яких розглянули питання застосування інновацій та участь в бізнес-проєктах ЄС. Обговорили проведення міжнародного інвестиційного форуму, підготовку якого ініціювало керівництво м. Ломжа.

Потенціал Новоград-Волинської громади та бажання наслідувати успішні практики реалізації проєктів було також презентовано у ході зустрічі з депутатами та представниками бізнесу у м. Опочно.

Окрім цього заступниця міського голови Ірина Гудзь взяла участь у нагородженні переможців марафону та кращих боксерів, а також спільно з бурмістром м. Опочно Даріушом Косно посадили дуб, як символ співпраці між двома містами.

Делегація висловила подяку очільникам міст за теплий прийом та організацію зустрічей з бізнесом, а саме президенту м. Белхатув Маріолі Чеховській, президенту м. Ломжа Маріушу Хжаноускі, бурмістру Гміни Велюнь Павелу Окрас, бурмістру м. Опочно Даріушу Косно, меру м. Банської-Бистриці Яну Носко. Також подякували керівнику Центру енергоменеджменту Національного університету «Києво-Могилянська академія» Андрію Китаєву за сприяння у візиті до м. Банська-Бистриця та польському народу за підтримку, допомогу, а також за надання прихистку українцям, які вимушено залишили свої домівки, рятуючись від війни.

Новоград-Волинська громада зацікавлена в організації діалогу з містами ЄС для підготовки та реалізації перспективних та взаємовигідних проєктів співпраці в різних сферах регіонального розвитку із залученням експертів та бізнесу.

Створення ефективного міжрегіонального партнерства дає потужний потенціал для проєктів, для яких кожному регіону бракує ресурсів і можливостей. Тому наразі триває підготовка проєкту з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ аби якісно підготувати заплановані інвестиційні форуми у містах Белхатув (Республіка Польща) та Банська-Бистриця (Словаччина).

Чат-бот Гаряча лінія