Делегація новоград-волинців перебували на біогазовому заводі у смт.Рокитно Київської області

29 Квітня 2016, 3:25

Нещодавно міський голова  зустрічався з потенційним інвестором щодо розміщення у м.Новоград-Волинський біогазового заводу. Як  зазначив під час зустрічі інвестор  у смт. Рокитному вже  працює біогазовий завод потужністю 2,25 МВт на території ВАТ “Рокитнянського цукрового заводу”. Тож, як кажуть „краще 1 раз побачити ніж 100 разів почути“, 28 квітня делегація новоград-волинців, яку очолив міський голова В.Л.Весельський, вирушили у  смт. Рокитно Київської області щоб ознайомитися з роботою підприємства, збудованого за кошти ЄБРР компанією “ZORG”. Приємно зазначити, що членів делегації чекали та гостинно зустріли представники станції та компанії “ZORG”, які детально ознайомили  з усіма технологічними процесами виготовлення біогазу з жому, кукурудзяного силосу, відходів органіки (газ із відходів). Після когенерації газ, який виділяється у результаті хімічної реакції, перетворюється на електричну енергію, яка подається в загальнодержавну мережу за „зеленим тарифом“. Із 44 мільйонів кубічних метрів газу, виробляється 19 мегават електричної енергії і стільки ж теплової. Для реалізації будівництва першої черги комплексу з виробництва електроенергії із біогазу в смт.Рокитно було залучено кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Загальна сума інвестицій в будівництво склала 280 млн. грн. Як зазначив фахівець компанії “ZORG”: „Навіть перша черга даного комплексу є найпотужнішою біогазовою установкою в Україні та однією з найпотужніших у країнах СНД і Східної Європи. Виробленої електроенергії першої черги достатньо для забезпечення потреб близько 800 приватних будинків“.

Під час перебування новоград-волинці  побачили всі споруди та компоненти біогазової станції, отримали вичерпну інформацію щодо оформлення всіх дозвільних процедур, що дозволять розпочати будівництво заводу. В результаті поїздки інвесторами буде підготовлено протокол намірів у якому будуть чітко прописані зобов’язання обох сторін договору. 

Тож сподіваємося, що незабаром у нашому місті відбудеться відкриття біогазового заводу, що  є дуже важливим для поліпшення соціально-економічного розвитку Новограда-Волинського. Адже це – створення додаткових робочих місць, наповнення місцевого бюджету, забезпечення енергетичних потреб громади міста.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської рад

 

Чат-бот Гаряча лінія