Делегація Новоград-Волинської громади поклала квіти на могилу Лесі Українки

1 Серпня 2022, 16:15

1 серпня, у День пам’яті Лесі Українки, на Байковому кладовищі у м.Києві щороку проходить громадське вшанування славетної поетеси.

Долучилися до покладання квітів на могилу відомої землячки делегація Новоград-Волинської громади на чолі з начальником управління культури і туризму міської ради Олександром Широкопоясом.

Довідково: В останній період свого життя Леся Українка продовжувала вести мужню боротьбу зі своєю недугою. Влітку 1913 року лікарі порадили їй поїхати на гірський курорт в м. Сурамі (Грузія). Туберкульоз виснажував поетесу фізично і духовно.

На світанку 1 серпня 1913 року Лесі Українки не стало. Звістка про її смерть сколихнула не тільки Україну, а і всю Європу. Телеграми зі співчуттям надходили з Тбілісі, Харкова, Воронежа, Риги, Варшави, Парижа, Відня, Женеви – з багатьох сіл, міст і містечок, з різних країн.

Труну з тілом Лесі привезли до Києва поїздом 8 серпня, ховали на Байковому цвинтарі (поряд з могилою батька і брата Михайла). Під час поховання нести труну на руках, співати пісень і виголошувати промови було заборонено. З вінків зривали червоні стрічки і написи. Людей не пускали на кладовище, але вони проривали заслони, влаштувавши справжню маніфестацію. Прибули делегації з різних місцевостей України, Росії, Грузії. 29 серпня за ініціативи українців – католиків у костьолі св. Миколая в Києві була відправлена урочиста меса.

У 1939 році на могилі був встановлений надгробок відомого скульптора народного художника України Галини Петрашевич, який є пам’ятником історії та культури.

Чат-бот Гаряча лінія