Делегація Звягеля взяла участь у міжнародній конференції з розвитку малого та середнього бізнесу у м. Ломжа (Польща)

30 Листопада 2022, 14:11
❗️Розвиток малого та середнього бізнесу на науковій основі. На цю тему поспілкувалася делегація Звягеля з європейськими колегами на конференції «Наукове Підляшшя – інтернаціоналізація підляських малих та середніх підприємств» у м. Ломжа (Польща).
Позаду перший день заходу, тож ділимося корисними висновками👇
💡Малий та середній бізнес – це ті кити, на яких стоїть великий бізнес, а не навпаки. До слова, малий та середній бізнес відіграє ключову роль в економіці України, забезпечуючи близько 64% доданої вартості, 81,5% зайнятих працівників у суб’єктів господарювання та 37% податкових надходжень. А в Європейському Союзі налічується понад 20 мільйонів таких підприємств. Число зайнятого населення у малому бізнесі Європи становить близько 90%. Загалом малі і середні підприємства створюють 50-70% внутрішнього валового продукту.
Для швидкого, проривного зростання український бізнес потребує дешевих фінансових ресурсів, якими можуть бути іноземні інвестиції. Не менш важливою складовою високого рівня прибутковості бізнесу є також технологічний розвиток та співпраця з наукою. Про це під час виступу зазначив Микола Андрущенко, співвласник та керівник меблевої компанії “Garant” зі Звягеля.
Інвестиційний потенціал Звягельської громади, який високо оцінили польські колеги, презентувала заступниця міського голови Ірина Гудзь. У своїй промові вона також зазначила про необхідність збалансованого розвитку як малого та середнього, так і великого бізнесу в громаді.
🛣Звягель сама природа спонукала для розвитку бізнесу: і географія, і логістичні шляхи, і багаторічний досвід функціонування місцевих підприємств – усе це робить нашу громаду привабливою для міжнародної співпраці.
Пропонуємо вам також переглянути ролик, який успішно презентувала на міжнародній арені делегація зі Звягеля.
Чат-бот Гаряча лінія