Діяльність галузі культури і туризму у 2021 році обговорили під час пленарного засідання дванадцятої сесії міської ради

10 Вересня 2021, 15:53

Результати діяльності в галузі культури і туризму у 2021 році розглянули під час пленарного засідання дванадцятої сесії міської ради восьмого скликання, що відбулася 9 вересня.

У своїй доповіді начальник управління культури і туризму міської ради Олександр Широкопояс поінформував депутатів, що в галузі культури і туризму на території Новоград-Волинської міської територіальної громади функціонують наступні установи:

– міська бібліотека;

– музей родини Косачів;

– краєзнавчий музей;

– міський Палац культури імені Лесі Українки (Будинки культури с.Пилиповичі, с.Великий Молодьків, клуби с.Майстрів, с.Маковиці, с.Дідовичі, с.Борисівка та Центр дозвілля с.Наталівка);

– Школа мистецтв;

– Туристичний центр.

Всього в галузі працює 205 працівників.

Фінансування здійснюється за рахунок надходження коштів загального і спеціального фондів бюджету міської територіальної громади.

Затверджено на 2021р. коштів загального фонду – 33520,3 тис.грн., з них

– на заробітну плату – 28705,3 тис.грн;

– на комунальні послуги – 2442,0 тис.грн;

– на поточні видатки – 2373,0 тис.грн (в т.ч. загальноміські заходи 930,0 тис.грн).

 

Використано коштів загального фонду станом на 01.09.2021року – 20444,8 тис.грн.

На зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури у 2021 р. передбачено 666,9 тис.грн., з них придбано:

– ноутбук для бібліотеки філії с. Пилиповичі -17,0 тис.грн;

– експонати для краєзнавчого музею – 40,0 тис.грн.

 

Кошти в сумі 609,9 тис. грн спрямовуються на придбання комп’ютерного, мультимедійного, телевізійного та аудіовізуального обладнання, меблі в рамках проєкту “Open Space”.

 

На капітальний ремонт приміщень у 2021 році виділено – 2690,3 тис.грн.

Серед проведених робіт:

– капітальний ремонт приміщення краєзнавчого музею – 740,0 тис.грн;

– капітальний ремонт приміщення музею родини Косачів – 400,0 тис.грн;

– капітальний ремонт даху приміщення Будинку культури с.Великий Молодьків – 150,0 тис.грн;

– тривають роботи по капітальному ремонту приміщення міського Палацу культури імені Лесі Українки – 1400,3 тис.грн; (в рамках проєкту).

Проведено мережу Інтернет в с. Наталівка та с.Пилиповичі.

Надходження спеціального фонду за 2021 р. складає 633,6 тис.грн – це батьківська плата школи мистецтв; оренда приміщень, концерти, прокат костюмів; проведення екскурсій в музеях; бібліотечні послуги.

 

Як зазначав Олександр Широкопояс, результатом творчої праці працівників галузі є втілення в життя нових проєктів, які отримали схвальні відгуки жителів нашої територіальної громади. Вперше на сцені міського Палацу культури імені Лесі Українки відбулася церемонія нагородження конкурсу «Мати року»; на центральній площі Лесі Українки були проведені різноманітні тематичні заходи вуличної форми: мистецька акція «Народжені у вишиванці», мистецький фестиваль «Писанковий сад», «Перший Звягельський бал», на березі р.Случ відбулося масштабне концертно-театралізоване дійство «Купальські переливи», проведені масові заходи «Свято села» (с. Майстрів, с. Маковиці, с. Дідовичі, с. Пилиповичі).

 

У планах – і надалі працювати над пошуком новітніх форм роботи у сфері культури, залучати обдарованих дітей та молодь до участі в загальноміських заходах, створювати максимально сприятливі умови для творчого формування особистості, розкриття її здібностей, задоволення духовних та естетичних потреб.

 

Під час пленарного засідання сесії міської ради обговорили подальші наміри щодо розвитку галузі, зокрема туризму.

 

Чат-бот Гаряча лінія