Діє виставка, присвячена війні

20 Лютого 2024, 14:44

Один з найтрагічніших днів в історії сучасної України – 24 лютого 2022 року. За роки безпрецедентно кровопролитної російсько-української війни у музеї зібралося чимало експонатів – від ікон, намальованих на майданівській бруківці у 2013-14 роках, – до сучасного британського кевларового шолому.

Експозиція наповнена залишками сучасної зброї та зразками озброєння Другої світової війни. Можна роздивитися, як виглядає справжній ворожий БПЛА, фрагменти ракет «С-300», «Ураган», «Град», тубуси снарядів та міни.
24 лютого 2022 року Росія підняла у повітря 350 бойових літаків. Відстань ворожого проникнення на українську територію сягала до 300 км вглиб від лінії фронту.
Путін планував бліцкриг: висадити десант на Гостомельський аеродром і захопити Київ за підтримки важкої бронетехніки й артилерії, що зайшла через Чорнобильську зону. Вважалося, що після цієї блискавичної атаки Україна капітулює. На взяття Києва відводилося три-п’ять днів.
У нашому музеї є кришка від ящика для зброї, яка привезена безпосередньо з місця боїв під Гостомелем. Це не просто фрагмент війни: на кришці зображена Матір Божа. Ікона – робота місцевого художника Віктора Васильовича Фурмана.
Як правило, Покров Божої Матері пов’язують з нападом сарацинів на Константинополь. Місто готувалося до облоги, воїни озброювалися, багато жителів на колінах зі сльозами на очах молилися, щоб біда не сталася.
Коли полчища ворогів вже були готові увірватися до міста, сталося диво: тисяча християн, які молилися про порятунок, відчули, що їх благання почуті.
У Влахернський храм зійшла сама Божа Мати, вона зняла зі своєї голови білий покров (омофор) і простягнула його над тими, хто молився, захищаючи їх від ворогів – видимих і невидимих.
Покров у руках Пречистої Матері охороняє наших захисників. Така ікона сучасного майстра є і на передовій, і в краєзнавчому музеї. Це лише один з експонатів діючої виставки.

Чат-бот Гаряча лінія