До 170-річчя від дня народження Олени Пчілки

8 Травня 2019, 12:36

Рушник, що почали вишивати в музеї родини Косачів, на батьківщині Лесі Українки, за “Узорами”, зібраними її матір’ю Оленою Пчілкою в м. Новограді-Волинському Житомирської області, вишивають на її малій батьківщині – в м. Гадячі Полтавської області.

Майстрині-вишивальниці Гадяча за розробленим в м. Новограді-Волинському ескізом виш’ють запропонований їм фрагмент, а 25-го травня, під час обласного літературно-мистецького свята “Дивоцвіт Лесиного гаю”, що буде проведено в урочищі “Зелений гай”, фрагмент, вишитий на старовинному полотні, буде представлений жителям м. Гадяча і гостям свята. Потім полотно, прикрашене вишивкою від майстринь м. Гадяча, “повернеться ” до м. Новограда-Волинського, де ми продовжимо вишивати на ньому узори Олени Пчілки.

А поки ми дякуємо за гарну ініціативу долучити Рушник до свята працівнику регіонального Гадяцького ландшафтного парку “Гадяцький”, колишньому директору гімназії ім. Олени Пчілки м. Гадяч Олександру Олексійовичу Зозулі, що свого часу побував в м. Новограді-Волинському, на батьківщині Лесі Українки, і за підтримку цієї ініціативи директору Гадяцької районної бібліотеки ім. Лесі Українки, в стінах якої вишивається рушник, Ользі Володимирівні Красюк.

 

 

Чат-бот Гаряча лінія