До 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у Новограді-Волинському відбувся урочистий мітинг

11 Березня 2019, 21:53

9 березня 2019 року у Новограді-Волинському вшанували пам’ять геніального поета, художника, борця за волю і свободу, великого сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка.

Урочисте покладання квітів та мітинг з нагоди 205-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря відбулися біля пам’ятника Т.Г. Шевченка. Участь у заходах взяли міський голова Віктор Весельський, заступники міського голови, керуючий справами виконавчого комітету міської ради, керівники установ, представники громадських організацій, молодь, небайдужі жителі міста.

«Немає такого періоду і такої події в новітній історії України, де б Тарас Шевченко не був зі своїм народом. І сьогодні, в час національного оновлення, в час героїчної боротьби Українського народу за незалежність, територіальну цілісність та суверенітет, Шевченко та його Слово є для нас опорою і натхненням. Глибину його слова, унікальність думки, непересічність життєвої долі давно визнали у всьому світі. На кожному крутому повороті історії, особливо в годину важких випробувань, українці черпали сили із пророчих слів й думок Шевченка. Заповіт Кобзаря надихає наших воїнів на захист кожного клаптику української землі від російської агресії. Шевченко – це не тільки те, що вивчають, а й те, чим живуть», – написав Іван Михайлович Дзюба. Я переконаний, що саме ці слова і є ключем до сприйняття Тараса Шевченка. Вони ж є і шляхом до нашої перемоги» – зазначив у своїй промові очільник міста.

Також з вітальним словом до учасників урочистого зібрання звернувся заступник командира інженерного батальйону з морально-психологічного забезпечення 12-го окремого полку оперативного забезпечення, майор Олександр Василькевич, який побажав усім миру, невтомної наснаги та успіхів у розбудові незалежної соборної України, бо саме соборність є найціннішим здобутком і саме її прагнув для наступних поколінь Великий Кобзар.

З поетичними рядками, присвяченими Тарасу Шевченку, виступили учасники народного молодіжного театру; музичну композицію «Кобзар співає» виконала Валерія Данилюк (керівник – Інна Вовк); вірш Олени Пчілки «На Шевченковій могилі» продекламувала Ірина Красєва; проникливо прозвучав вірш Великого Кобзаря «І мертвим, і живим, і ненародженим…» у виконанні Ольги Захарової.

У літературі кожного народу світу, серед її великих творців, є філософи і поети, імена яких оповиті невмирущою славою і авторитетом. Саме таким поетом великого українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія. В історію людської культури він ввійшов не тільки як геніальний народний поет України, а й як найбільший поет і філософ слов’янства, як великий поет-гуманіст світового значення.

 

Чат-бот Гаряча лінія