До Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у бібліотеках міста відбулась низка заходів

11 Травня 2021, 16:51

8-9 травня… В ці весняні дні по всій Україні вкрилися  квітами і величні пам’ятники і скромні обеліски…

Гарною традицією щороку у бібліотеці – філії №2 є покладання квітів до пам’ятника спаленим живцем підпільникам у роки Другої світової війни по вул. Лідівський шлях, 30.

Працівники бібліотеки, учні 6-А класу ЗОШ №6 склали пошану й доземний уклін усім ветеранам. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя за визволення рідного міста.

У бібліотеці-філії №5 провели флешбек «Без права на забуття!», презентували відео, присвячене ветерану Другої світової війни, нашому земляку льотчику-винищувачу Володимиру Палажченку, познайомили присутніх з літературою періоду Другої світової війни з фонду бібліотеки.

6 травня у бібліотеку – філію №1 на годину пам’яті завітали учні 4-го класу ЗОШ №8 на чолі з вчителем Наталією Калетинець. Бібліотекарі розповіли дітям про День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, показали  відео «Історія Другої світової війни у пам’ятниках та вулицях мікрорайону «Дружба». Діти читали вірші та розповіли про війну те, що чули від своїх прадідусів, виготовили своїми руками символ свята – квіти Маку.

У стінах дитячої бібліотеки ім. Олени Пчілки відбулися героїко-патріотичні читання «Полум’ям подвигу Вашого наші горять серця», під час яких діти та дорослі згадали страшні часи Другої світової війни та провели паралель із сьогоднішніми військовими діями в зоні АТО; переглянули відео-хроніку минулого; читали вірші про війну з книг, які були представлені на книжковій виставці «Війна. Книга. Пам’ять.».

Працівники дитячої бібліотеки підготували відео-привітання дітей для громади міста «Ви нам світити будете завжди своїм геройством…».

Напередодні Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні діти – читачі дитячої бібліотеки ім. Олени Пчілки у бібліомайстерні  «Кольорові долоньки» в знак шани і поваги виготовили з любов’ю щирі «Листи ветерану», які вручили ветеранам під час свята.

Працівники центральної бібліотеки ім. Юрія Ковальського презентували виставку-пам’ять «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить Свято Перемоги…», підготували відео ролик «Маки-пам’яті», буктрейлер по книзі Світлани Алексієвич «У війни не жіноче обличчя».

Вічна слава і пам’ять тим, хто зробив усе можливе і неможливе для миру і добра на Землі. Нехай зігріває всіх нас незгасне світло Перемоги, додає сил і наснаги для добрих справ в ім’я щасливого майбутнього рідної землі.

 

Чат-бот Гаряча лінія