До Новограда-Волинського приїхала делегація з ЄС

26 Вересня 2017, 16:37

26 вересня у Новограді-Волинському перебувала делегація з Європейського Союзу, котра прибула подивитися на вже впроваджені в місті проекти енергоефективності та ті, що наразі в процесі. Справа в тому, що Новоград-Волинський є одним з найактивнішим учасником подібних проектів та грантів. Зокрема, з 2015 року місто, в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ», на умовах тристоронньої фінансової участі, за ініціативи ОСББ вже вдалося реалізувати 21 мікропроект громад, які дозволили підвищити якість життя мешканців 33 багатоквартирних будинків. Загальна вартість реалізованих проектів складає більш як 7,1 млн. грн. Про це у своєму вітальному слові повідомив заступник міського голови Віктор Шалухін. Також Віктор Андрійович зазначив, що відновлено Програму фінансової підтримки ОСББ на 2015-2018 роки і на реалізацію мікропроектів громад з міського бюджету вже виділено 3,3 млн. грн. Наразі у Новограді-Волинському реалізується проект з комплексної термомодернізації двох п’ятиповерхових житлових будинків.

Заступник міського голови Лариса Шутова розповіла про проект «Розумне місто» у співпраці із Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ», Новоград-Волинською міською радою та Громадською організацією «Новоград-Волинська міська організація жінок». Проект «Впровадження інноваційної моделі розвитку медичної галузі міста Новограда-Волинського» реалізується у міськрай ТМО, на загальну суму понад 1 млн. грн. Внесок Новоград-Волинської міської ради складає біля 500 тис. грн., в свою чергу Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» профінансовано близько 600 тис. грн. Завдяки такому проекту громада Новограда-Волинського найближчим часом зможе відчути зручність застосування електронних сервісів в системі медичного обслуговування шляхом створення системи електронної медицини. За допомогою розробленого програмного продукту (з використання хмарних рішень) створено електронний кабінет лікаря та електронну картку пацієнта. Це дозволить з одного боку – систематизувати роботу лікарів, а з іншого – забезпечити пацієнтам оперативний доступ до інформації про призначення лікарів, результати лабораторних та інструментальних обстежень тощо. Електронний сервіс забезпечить високу конфіденційність інформації та розподіл прав доступу до інформації, зручність та оперативність віддаленої роботи лікаря, миттєва інформативність про результати обстежень пацієнтів. Зменшиться кількість фізичних відвідувань лікарів пацієнтами.

Начальник відділу муніципальних ініціатив міської ради Оксана Липська, поінформувала, що реалізація проектів по енергоефективності у Новограді-Волинському можлива завдяки політичній волі міського голови Віктора Весельського – новатора, що прагне створити гарну платформу для покращення якості життя мешканців міста та депутатському корпусу, які підтримують дані ініціативи. 

Між тим, Оксана Миколаївна представила поважних гостей, а це: Софія Лінн, керівник проекту IFC «Енергоефективність у житловому секторі України»; Кшиштоф Герульскі, представник групи підтримки для України Європейської комісії; Ольга Бороданкова, член Представництва Європейського Союзу в Україні; Олена Рудіч, спеціаліст з розвитку громад проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ»; Оксана Краплич, регіональний координатор проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ». Кожен з них, у свою чергу зазначив, що Новоград-Волинський – це показове місто України, з реформами в дії, особливо в плані функціонування ОСББ та впровадженні проектів по енергоефективності. 

Тим часом, представники ОСББ подякували делегатам ЄС за тісну співпрацю та озвучили досягнення у сфері утеплення будинків. Наразі відбувається робота по проведенню аудиту житлового фонду та комунальних підприємств міста. Керівники ОСББ подякували міській владі за допомогу та розуміння і зазначили, що найважче у їх роботі – це згуртувати мешканців та переконати, що кошти використовуються за призначенням. Однак, після того як мешканці самі побачили перші результати проектів по енергоефективності, вишукувалася черга з бажаючих взяти у них участь.

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія