До уваги отримувачів субсидій, кому необхідно звернутися за призначенням субсидій!

26 Травня 2021, 8:51

Кабінет Міністрів України постановою від 19 травня 2021 р. № 505 врегулював деякі питання призначення житлових субсидій. А точніше – знову змінив відповідні процедури. Передусім – шляхом внесення змін до Положення про порядок призначення субсидій.

Призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

-надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);

-була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);

-була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації).

Для уникнення переплат просимо  звернутися отримувачам субсидії в яких :

– будь – хто із складу домогосподарства або член сім’ї має у володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації та з дати випуску якого минуло менше п’яти років, або родина має у володінні більше ніж один транспортний засіб, що підлягає реєстрації і з дати випуску минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);

– будь – хто із складу домогосподарства або член сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням здійснив купівлю земельної ділянки, квартири, транспортного засобу, цінних паперів, віртуальні активи, іноземну валюту, банківські метали, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, що перевищує 50 тисяч гривень;

– будь – хто із складу домогосподарства або член сім’ї має у володінні більше ніж одне житлове приміщення, крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території, та які розміщені в сільській місцевості;

– будь – хто із складу домогосподарства або член сім’ї на дату призначення житлової субсидії має на депозитному рахунку кошти в сумі, що перевищують 100 тис. грн., встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня року.

Конкретизовано  зміни в умовах призначення житлових субсидій, а саме:

1. Не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумо, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів.

2. Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії.

3. Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина). 

Постановою передбачається застосування її норм з 1 травня 2021 року.

 

Лілія Хрущ, начальник управління соціального захисту населення

 

Чат-бот Гаряча лінія