До уваги товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю!

4 Липня 2018, 19:07

17 червня 2018 року набрав чинності Закон України від 06.02.2018 № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон № 2275), Прикінцевими та перехідними положеннями якого внесено зміни до Господарського та Цивільного кодексів України, Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». Із набранням чинності Законом № 2275, Закон України «Про господарські товариства» втратив чинність у частині, що стосується товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю. Крім того, підпунктом 2 пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2275 у Цивільному кодексі України виключені статті 140-151, які стосувались положень про товариства з обмеженою відповідальністю. Таким чином, відповідно до частини 3 глави VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2275, протягом року з дня набрання чинності цим Законом положення статутів товариств з обмеженою відповідальністю, товариств з додатковою відповідальністю, що не відповідають цьому Закону, є чинними в частині, що відповідає законодавству станом на день набрання чинності цим Законом. 

Отже, статути товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю вважатимуться такими, що відповідають Закону № 2275, у разі приведення їх у відповідність до цього Закону протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом, тобто до 17.06.2019 року. До цього моменту товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю звільняються від сплати адміністративного збору за реєстрацію змін до статуту товариства у зв’язку з приведенням його у відповідність із цим Законом.

Перелік відомостей, що повинні обов’язково зазначатися у статутах товариств з обмеженою відповідальністю, товариств з додатковою відповідальністю встановлений статтею 11 Закону № 2275, а саме це відомості про: 

1) повне та скорочене (за наявності) найменування товариства;

2) органи управління товариством, їх компетенцію, порядок прийняття ними рішень;

3) порядок вступу до товариства та виходу з нього.

Водночас частиною 6 статті 11 Закону № 2275 встановлено, що статут товариства може містити інші відомості, що не суперечать закону. Виходячи із положень цього закону, це можуть бути відомості, що стосуються, зокрема: надання додаткового строку для погашення заборгованості, у зв’язку із несвоєчасним внесенням вкладу (стаття 15 Закону № 2275); порядку збільшення статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів (стаття 18 Закону № 2275); визначення кількості голосів учасника на загальних зборах (стаття 29 Закону № 2275) тощо. Отже, статути товариств з обмеженою відповідальністю, товариств з додатковою відповідальністю можуть містити інші відомості, крім тих, що визначені частиною 5 статті 11 Закону № 2275, якщо такі відомості відповідними статтями цього Закону дозволено змінювати, визначати та викладати у своїх статутах в іншій редакції, ніж передбачено в цьому Законі. 

Частиною 3 статті 56 Закону № 2275 встановлено, що до товариств з додатковою відповідальністю застосовуються норми цього Закону щодо товариств з обмеженою відповідальністю, які не суперечать нормам цієї статті.  Отож, якщо товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю мають намір подавати документи на державну реєстрацію змін до відомостей про товариство як юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, зокрема, якщо такі відомості пов’язані із державною реєстрацією змін до відомостей про розмір статутного капіталу, розміри часток у статутному капіталі чи склад учасників товариства з обмеженою відповідальністю або товариства з додатковою відповідальністю, необхідно спочатку привести свої статути у відповідність до Закону № 2275 безкоштовно. 

Зауважуємо, що приведення у відповідність статутів товариств з обмеженою відповідальністю, товариств з додатковою відповідальністю у відповідність до Закону № 2275 після 17.06.2019 року буде здійснюватися із сплатою адміністративному збору.

За детальною інформацією необхідно звернутися до відділу державної реєстрації  Центру надання адміністративних послуг (вул. Соборності, 13, каб.№5).

 

І.І. Драч,

державний реєстратор відділу державної реєстрації

Центру надання адміністративних послуг міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія