Допоможіть енергетикам тримати баланс в енергосистемі

20 Липня 2023, 13:37

Вчора, 19 липня, в енергосистемі о 21:40 був зафіксований літній рекорд споживання. Він на 1% перевищив показник найспекотнішого дня, який був 6 липня. І це попри те, що середньодобова температура повітря вчора була на 4˚С нижчою.

Крім того, пік споживання знову повернувся на вечірні години – з 21.00 до 22.00, що суттєво збільшує навантаження на енергосистему. Зокрема, порівняно з початком тижня вечірнє споживання зросло на 4%.

Для того, щоб покрити стрімко зростаюче споживання доводиться задіювати потужності еквівалентні декільком енергоблокам електростанцій. Диспетчерський центр “Укренерго” залучає всі наявні в енергосистемі електростанції, які в роботі, але їхній обсяг суттєво обмежений.

Ситуація також ускладнюється тим, що сьогодні в плановий ремонт вийшов ще один блок атомної електростанції. Триває масштабна ремонтна кампанія на багатьох електростанціях – теплові та гідроелектростанції відновлюються після пошкоджень внаслідок російських атак, атомні – в планових ремонтах.

Тому, зважаючи на обмежені можливості енергосистеми покривати значне споживання ввечері, необхідно економно користуватися електроенергією.

З 16:00 до 23:00:
????охолоджуйте приміщення не нижче 23˚С;
????вимкніть потужні електроприлади або користуйтеся ними по черзі;
????переносьте користування електроприладами на ранкові, денні або нічні години доби;
????вимикайте світло, коли виходите з приміщення.

Допоможіть енергетикам тримати баланс в енергосистемі.
Укренерго

Чат-бот Гаряча лінія